ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test VW Golf Variant
13. prosince 2017

Jeden z nejlépe jezdících kombíků nižší střední třídy - to je nový Volkswagen Golf Variant. V řadě parametrů také patří mezi nejprostornější. Nabízí nejen pohon přední nápravy, ale i všech kol označovaný 4Motion.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
Ondřej BěhalOndřej Běhal

Jeden z nejlépe jezdících kombíků nižší střední třídy - to je nový Volkswagen Golf Variant. V řadě parametrů také patří mezi nejprostornější. Nabízí nejen pohon přední nápravy, ale i všech kol označovaný 4Motion.

Ze druhé misky vah, která obsahuje negativa, musím zmínit hlavně vyšší cenu než u většiny konkurentů, kterou ale částečně vyvažuje bohatá výbava. Na zadní sedadla se bezpečně posadí pouze dva dospělí, prostřední místo lze využít jen pro děti. Výkonově slabší verze Volkswagen vybavil stejně jako u hatchbacku jednodušší a levnější zadní nápravou, která z technického hlediska znamená proti předchůdci krok zpět.

Sofistikovanější víceprvková zadní náprava, díky níž Golf Variant naopak v obloucích nad soupeři vyniká, zůstala variantám nad 90 kW včetně (po modernizaci v roce 2015 od 92 kW) a všem provedením s pohonem všech kol.

Kombík Variant odvozený od sedmé generace Volkswagenu Golf se vyrábí v německém závodě Zwickau nebo nizozemském Emdenu a na českém trhu se prodává od začátku léta 2013. V roce 2017 proběhla modernizace, která se mírně podepsala na vnějším designu a docela zásadně na přístrojové desce.

Výrobce nabízí i speciální varianty, které vedeme jako samostatné modely - například sportovní R Variant nebo terénní Golf Alltrack.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Nový Volkswagen Golf Variant navazuje na vizáž hatchbacku nejen tradičně přídí, ale tentokrát i zádí. A je to dobře, protože vodorovná světla auto opticky rozšiřují a z karoserie dýchá kromě jednoduchosti i moderna a dynamika.

Úpravy v roce 2017 jsou spíše kosmetického rázu, ale díky nim auto vypadá nejen nadčasově, ale i moderně.

Zde se můžete podívat na příď auta před faceliftem v roce 2017.

Tady vidíte tu samou část auta po modernizaci. Asi nejvíce jsou na první pohled vidět nové full LED světlomety, které ale ve většině výbav dostanete pouze za příplatek. Koncem roku 2017 je však obsahovala akční verze Maraton Edition.

I po modernizaci v roce 2017 platí, že Golf Variant jde s dobou, přitom zůstává nadčasový a mezi konkurenty svůj, i když snad až příliš zapadá do uniformovaného šiku všech vozů značky VW. Dobráckou grimasu u předchozí generace vystřídaly ostřejší rysy.

Z interiéru dýchá typická útulnost a kvalita, po modernizaci v roce 2017 zejména s příplatkovými prvky typu digitálních přístrojů i high-tech a sex-appeal. Materiály potěší oči i hmat. Chod ovladačů a tlačítek je tlumený, tichý a precizní. Dveře se zabouchnou bez plechového řinčení.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Přístrojovou desku konstruktéři kombíku plně převzali z hatchbacku, takže se dost změnila jak při předchozí generaci tak v rámci modernizace v roce 2017. Přesto se tady cítím ... jako v Golfu. To zn…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus