ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test modernizovaného Volkswagenu Golf
10. února 2017

Volkswagen Golf sedmé generace se začal prodávat na podzim roku 2012, po čtyřech letech se dočkal faceliftu. Modernizovaný Golf vchází do prodeje na jaře 2017.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Eva Srpová

Volkswagen Golf sedmé generace se začal prodávat na podzim roku 2012, po čtyřech letech se dočkal faceliftu. Modernizovaný Golf vchází do prodeje na jaře 2017.

Změnilo se toho dost, nikoli však rozměrově. Vůz je o naprosto zanedbatelné tři milimetry delší, o 16 mm vyšší a rozvor se zkrátil o 17 mm. Má však přepracované nárazníky, a to zjeména ten vzadu s chromovou lištou a dvěma koncovkami výfuku.

Nejpodstatnější jsou však nové přední světlomety, které mají pouze diody. V šeru perfektně svítí. Hezký pohled je i na zadní světlomety. Blinkry totiž fungují stejně jako ty v Audi - postupně se rozsvěcují z vnitřní strany ven a blinkr tak vypadá velmi efektně.

Pětidveřový Golf je i nadále po faceliftu autem nejen pro slušně zajištěné jednotlivce, ale i menší rodiny. Má prostorný interiér i kufr. Nyní se výrazně zlepšil dojem z kabiny, který byl sice velmi dobrý i předtím, teď však díky velké dotykové skleněné obrazovce působí ještě luxusněji. Golf má vynikající sedadla a posaz za volantem. Konkurence bývá levnější (např. Kia Cee´d, Opel Astra), ale s novou benzinovou patnáctistovkou Golf ještě lépe jezdí než dříve s 1.2 TSI.

reklama

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Modernizovaný Golf dostal novou příď s lehce přepracovanou maskou a chromovými doplňky. V logu VW se nachází kamera radarového tempomatu, už tedy není vidět skrz masku. Vypadá to mnohem uhlazeněji. Namísto xenonů má full-LED světlomety, samozřejmě v závislosti na výbavě.

Velké změny se udály hlavně vevnitř, co šlo, je nyní digitalizováno. Tomu se však budeme věnovat v následující kapitole.

Celkově lze říci, že facelift Golfu prospěl, zejména zepředu vypadá díky novým světlometům téměř prémiově. Golf má navíc nadčasové tvary, ani vůz před faceliftem nepůsobí zastarale.

Osobně bych si na místě designérů odpustila ty chromované detaily na zadním nárazíku, ale v tomto případě záleží na vkusu jednotlivce.

reklama
Řidičova zóna
Facelift šel uvnitř ve jménu digitalizace. Klasický přístrojový panel s budíky a ručičkami už zanevřel na dobu analogovou. Je tu tedy stejný digitální displej jako má Audi, která ho nazývá Virtual …
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus