ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Subaru XV
22. prosince 2016

Baby Forester nebo chcete-li terénní Impreza převýšila v roce 2012 své sourozence o činžák sex-appealem. Kromě sportovních WRX STI šlo o první Subaru, za kterým se většina fandů do aut otočila.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Ondřej BěhalOndřej Běhal

Baby Forester nebo chcete-li terénní Impreza převýšila v roce 2012 své sourozence o činžák sex-appealem. Kromě sportovních WRX STI šlo o první Subaru, za kterým se většina fandů do aut otočila.

Subaru XV patří mezi kompaktní SUV, tedy vozy, které se hodí spíš do okolí města a na asfalt, ale mohou zvládat i pohyb v lehčím terénu. "Ix-véčko" má k pohybu mimo silnice výborné předpoklady hlavně díky velké světlé výšce (vzdálenosti mezi zemí a podvozkem).

Nejvíce mne při testech uchvátily jízdní vlastnosti benzinových verzí v zatáčkách, které může většina konkurentů XV jen tiše závidět. Všechna provedení disponují trvalým pohonem čtyř kol.

Porovnání parametrů prozradí, že motory převyšují soupeře úsporností. V praxi jsem ocenil zátah nafťáku.

Mezi nevýhody řadím hlavně menší kufr a malou variabilitu interiéru.

Na rozdíl od ostatních Subaru nejsou typickými zákazníky pouze pravověrní ctitelé skvělých jízdních vlastností a majitelé či správci nemovitostí v těžko dostupných oblastech. Nové XV podle přilákalo i zájemce o imageové auto, kteří dosud o Subaru vůbec neuvažovali. Například ženy. Subaru XV může slušně fungovat i jako rodinné auto.

Subaru XV se v Česku prodává od začátku března 2012. Na jaře roku 2016 začalo být k dostání verze modelového roku 2016, která přinesla změny především v oblasti designu exteriéru i interiéru. V dalším textu se zaměříme pouze na ně. Podrobný test vozu před modernizací čtěte zde.

Nová je teď mřížka před chladičem. Vpravo se můžete podívat na příď auta před faceliftem. Fotky můžete kliknutím na ně zvětšovat stejně jako všechny ostatní v testu.

Dále se změnil tvar předních světlometů.

V zadních sdružených svítilnách se začala využívat technologie LED diod.

Na atraktivitě vozu přidal i nový design předních disků kol a speciální barva Hyper Blue.

Posun nastal i v interiéru.

Části palubní desky jsou nově obložené plasty lakované piánovou černí.

Potahy sedaček, loketních opěrek, či řadicí páky jsou prošity oranžovými nitěmi.

Od roku 2016 se montuje do vozu nový volant převzatý z modelu Levorg.

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá
přístrojová deska
sedadla přednísedadla zadníkufr základníkufr maximální
reklama
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus