ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Seatu Leon
24. srpna 2020

Seat Leon je dalším koncernovým modelem využívajícím moderní platformu MQB Evo. Techniku sdílí s VW Golf i Škodou Octavia. Může být velmi zajímavou alternativou pro ty, kteří hledají zajímavý design a skvělé jízdní vlastnosti.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
Jan MarkovičJan Markovič

Seat Leon je dalším koncernovým modelem využívajícím moderní platformu MQB Evo. Techniku sdílí s VW Golf i Škodou Octavia. Může být velmi zajímavou alternativou pro ty, kteří hledají zajímavý design a skvělé jízdní vlastnosti.

Seat Leon přišel v nové generaci s nápadným vzhledem, jakoby stále potřeboval dokázat, že má něco ze španělské DNA. Ale to dokazovat nemusí, oproti Volkswagenu Golf, jehož je sourozencem, je rozhodně nápadnější a nápaditější.

V nižší střední třídě je i tak poměrně hodně konkurentů, ale Leon řadu z nich dokáže porazit i svými výbornými jízdními vlastnostmi, nabídkou motorů a výbav.

Auto můžeme doporučit jednotlivcům, párům a mladým rodinám. Nebo ještě jinak řečeno všem, kteří hledají kvalitní koncernové zpracování, ale k tomu ještě trochu jižanských emocí navrch.

Jako první jsme v červnu 2020 testovali Seat Leon se známým motorem 1.5 TSI. V srpnu téhož roku jsme pak jedna-pětku zkoušeli i její hybridní podobě spojené s automatickou převodovkou a navíc ve sportovní výbavě FR.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Seat Leon má obdobnou stavbu i techniku jako Volkswagen Golf. S 4368 mm je ale delší a má i delší rozvor náprav. I z hlediska designu se dá prohlásit nápaditější, ať už jde o jeho křivky nebo barevné kombinace.
Už maska chladiče je nápadná. Navíc ji v testovaném voze zvýrazňoval chromový lem.
Na ni navazuj full-LED světlomety, které jsou pro Leon součástí už základní výbavy.
Vůz dozdobila příplatková 18“ kola obutá do pneumatik Bridgestone Turanza 225/40. Na komfort svezení ale neměla nízká guma překvapivě tak velký vliv.

Později jsem vyzkoušeli ještě disky stejné velikosti, jen v jiném designu.
Zajímavým designem vyniká zadní část vozu. Tu přetíná pás LED diod, které ji zvýrazňují.
Pohledné jsou také zadní brzdové svítilny.
Odvážnost Leonu pak dokládá i označení modelu napsané rozevlátým psacím písmem.
Kdo viděl Volkswagen Golf, toho uspořádání kabiny nepřekvapí. Auta ale nejsou na chlup stejná a tak i Seat má své zvláštnosti. Pokračujte do další kapitoly.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Palubní deska je svým rozložením velmi podobná té ve Volkswagenu Golf a ve čtvrté Škodě Octavia. I tak si Seat Leon zachovává vlastní prostředí, které se bude líbit zastáncům této španělské automobi…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus