ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Renaultu Laguna Coupé
2. února 2010

Kratší, mladší, hezčí, agresivnější, stísněnější a výrazně dražší - taková je verze kupé ve srovnání s pětidveřovou Lagunou.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Ondřej BěhalOndřej Běhal

Kratší, mladší, hezčí, agresivnější, stísněnější a výrazně dražší - taková je verze kupé ve srovnání s pětidveřovou Lagunou.

Cenový rozdíl mi trochu vyrazil dech. Příplatek za hezčí karoserii činí téměř třetinu z ceny srovnatelného liftbacku. Na to, že stejnojmenné výbavy nejsou o moc bohatší než v pětidveřové Laguně a cestující vzadu se musí smířit s podstatně stísněnějším interiérem, je to darda. Na druhou stranu je Laguna ve srovnání s málo početnou konkurencí stále nejlevnější.

Pravdou také je, že nabízí ještě o něco mrštnější jízdní vlastnosti než liftback.

Laguna Coupé přijela na český trh koncem roku 2008 a k mírnému faceliftu došlo v modelovém roce 2013, který můžete vidět na fotce z předoboku hned pod kapitolou Design, auto jsme po těchto změnách zatím nezkoušeli.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Hlavně zezadu jsou Laguna a Laguna Coupé dvě naprosto rozdílná auta.

Dvě sestry, z nichž tu první za brýlemi, v drdolu a v klasickém kostýmu přehlédnete a z té druhé s hlubokýma velkýma očima, rozpuštěnými vlasy a hlubokým dekoltem ztratíte hlavu.

Pohled na zadní část kupátka až nápadně připomíná vozy Aston Martin, což nemá být výtka, ale kompliment. 

Přístrojová deska se vůbec neliší od té v pětidveřové Laguně srovnatelné výbavy, což vzhledem k jejím estetickým i materiálovým kvalitám vůbec nevadí. Vše je příjemné na pohled i na omak.

Dostal mě také akustický komfort. I při rychlostech nad 200 km/h bylo v autě ticho jako v kostele.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Jak už bylo naznačeno v kapitole o designu, liší se proti běžné laguně pramálo. Přístrojová deska i sedadla se naprosto shodují s těmi v Laguně ve výbavách GT a Initiale. Výjimkou je standardní kože…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus