ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Peugeotu 3008
11. ledna 2021

Peugeot 3008 ve své druhé generaci povyrostl do všech směrů a z dřívějšího pojetí ve stylu crossoverů, tedy kříženců více kategorií, se chce zapojit přímo v čím dál populárnější kategorii SUV.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
Jan MarkovičJan Markovič

Peugeot 3008 ve své druhé generaci povyrostl do všech směrů a z dřívějšího pojetí ve stylu crossoverů, tedy kříženců více kategorií, se chce zapojit přímo v čím dál populárnější kategorii SUV.

Na konkurenci útočí neotřelým vzhledem, který ho na první pohled odlišuje od ostatních, stejně tak prostorným kufrem nebo úspornými motory. Francouzi ale stejně jako u předchůdce nenabízejí pohon všech kol (respektive ho budou nabízet pouze u hybridní verze se zadními koly poháněnými elektromotorem), což je v této kategorii výjimečné.

Francouzská novinka proto zaujme hlavně ty, kteří hledají vysoké sezení za volantem a vzhled vozu SUV bez toho, aniž by měli větší ambice jezdit mimo asfalt. Půjde tak zejména o jednotlivce, páry a menší rodiny z měst. Vůz stojí na platformě s označením EMP2, takže je nejbližším příbuzným hatchbacku Peugeot 308.

Auto potěší bohatou výbavou i zajímavým příslušenstvím. K vozu si lze například dokoupit elektrickou koloběžku a nabíjecí stanici do kufru, takže se během jízdy dobijí její baterie. Peugeot tak chce cílit i na mladší řidiče a nadšence do moderních technologií. Tomu bezesporu odpovídá í design interiéru.

Peugeot 3008 se na českém trhu prodává od podzimu 2016. Ještě před nástupem jeho faceliftované verze jsme v lednu 2021 otestovali plug-in hybridní motorizaci.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Nový Peugeot 3008 je proti předchůdci o poznání větší, což ale není znát na první pohled, protože působí kompaktním dojmem. Na délku se natáhl na celých 4447 mm, což je prodloužení o více než osm centimetrů.

Zatímco v základní sadě fotografie na začátku této kapitoly vidíte především auta ve třetí výbavě Allure, při prvních mezinárodních testech jsem zkoušel i novou top verzi GT.

Ta zahrnuje ve standardu například pěkná 19“ kola v designu Boston. Základní dvě verze vyjíždějí na sedmnáctipalcových kolech, Allure na osmnáctipalcových. Fotku zvětšíte kliknutím na ni stejně jako všechny ostatní v testu. 

Hliníkové lišty zdobí zdobí ve dvou nejvyšších výbavách boky, lemy kolem oken a v tomto provedení dostanete i ližiny. Vůz působí díky stříbrné přední a zadní ochraně do terénu jako do přírody vybavené SUV.

Výbavu GT Line poznáte například podle chromovaných koncovek výfuku (falešných, zplodiny jimi nejdou) nebo krytů zrcátek.

Nejnápadnější je na Peugeotu 3008 příď. Zajímavě je pojatá maska chladiče s mřížkou prohnutou směrem dovnitř a lvíčkem, který strhává pozornost z parkovací kamerky.

Světla svým designem navazují na menší Peugeot 2008. Mají zespodu ostře seříznutý tvar, zatímco vršek zastřešuje pás standardně montovaných LED pro denní svícení. GT Line má ve standardu plně diodová světla.

Hezká jsou ale i zadní brzdová světla standardně využívající LED technologii. Jsou rozdělena na každé straně do tří samostatných šikmě položených cihliček nebo chcete-li tygřích drápů. Kolem nich je lesklý povrch. Auto celkově působí jako futuristický koncept.

Vnější design auta alespoň u testovaných nejvyšších verzí patří mezi konkurenční výhody auta. Za celou dobu testů jsme nepotkali nikoho, komu by se nelíbil.

Pracoviště řidiče připomíná kokpit nějakého vozu ze sci-fi filmu. Interiéru rozhodně nechybí nápaditost a v testovaných verzích jsme byli velmi spokojeni také s kvalitou materiálů a jejich zpracování. Nikde nic nevrzalo, neskřípalo, auto i s panoramatickou střechou působilo v dobrém slova smyslu jako ingot.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Už v první generaci se designéři interiéru 3008 snažili řidiče obklopit ovládacími prvky a tak pro něj postavili téměř oddělený prostor od zbytku posádky. Nový model v tom pokračuje snad ještě vehem…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus