ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Opelu Combo Tour
27. června 2013

Fiat Dobló Panorama v kabátu Opelu - to je Combo Tour, reprezentant automobilky s bleskem ve znaku mezi kompaktními víceúčelovými auty odvozenými od dodávek.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Ondřej BěhalOndřej Běhal

Fiat Dobló Panorama v kabátu Opelu - to je Combo Tour, reprezentant automobilky s bleskem ve znaku mezi kompaktními víceúčelovými auty odvozenými od dodávek.

Mezi konkurenty boduje svěžím designem, výborným výhledem z bohatě prosklené karoserie, komfortním podvozkem, možností převozu až sedmi cestujících nebo volbou ze dvou různých výšek střechy.

Naopak nepotěší málo místa na nohy a několik řešení, která se rozhodně nedají označit jako přátelská vůči řidiči.

Opel Combo Tour poslouží stejně jako ostatní MPV odvozená od dodávek hlavně živnostníkům, kteří jej mohou používat v práci i jako rodinné auto.

reklama

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Designerům se podařilo udělat ze základního tvaru krabice téměř umělecké dílo. Navíc zaslouží pochvalu, jak s minimem změn dokázali odlišit Opel od Fiatu, jehož snímky naleznete zde.

Uvnitř sice zůstaly plasty tvrdé, ale hezké na pohled. Přístrojová deska připomínající tu u Fiatu Punto ani třeba výplně dveří nejsou jednolité, ale střídají se na nich vzhledově odlišné druhy plastů. Neexistují žádné ošklivé a jednotvárné monolity.

Combo Tour si zaslouží pochvalu také proto, že uvnitř ani při vysokých rychlostech nebo na hrbolatém povrchu nic neklepalo, nedrnčelo ani nevibrovalo. To bylo pro mne osobně opravdu příjemné překvapení.

Kvitoval jsem i relativně tlumené dorazy dveří. Zkrátka nejde o žádnou plechovku.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Velmi rozlehlá, tak jak bývá u aut MPV odvozených od dodávky zvykem. Řidič má okolo sebe ve všech směrech moře místa. Nad hlavou i do šířky. Můžete sedět nalepeni hned u volantu s kolenama rozcape…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus