ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test nového Nissanu Note
13. června 2014

Nissan se snaží druhou generaci modelu Note odříznout od té první, která patřila k nejzajímavějším, ale také prodejně nejméně doceněným malým rodinným autům na pomezí hatchbacků a MPV.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Ondřej BěhalOndřej Běhal

Nissan se snaží druhou generaci modelu Note odříznout od té první, která patřila k nejzajímavějším, ale také prodejně nejméně doceněným malým rodinným autům na pomezí hatchbacků a MPV.

Automobilka tedy tvrdí, že nový Note staví proti hatchbackům typu Ford Fiesta nebo VW Polo. Jenže stačí se podívat na profil karoserie, nebo ještě lépe si do nového Notu sednout a projet se s ním, a v tu ránu mám jasno. Tohle je opět kříženec hatchbacku a MPV, který bych řadil spíš mezi multifunkční vozy. Však se také rozměry karoserie od první generace téměř nezměnily.

Takže bych jej doporučil hlavně menším rodinám, ale také aktivnějším jednotlivcům a párům.

Nový Nissan Note nabízí stejně jako předchůdce v rámci malých MPV solidní poměr ceny, výbavy a prostoru, který se dá navíc slušně přizpůsobovat různým potřebám. Potěší úspornost motorů.

Za největší slabinu považuji úzkou kabinu. Jízdní vlastnosti s prioritou v podobě komfortu odpovídají rodinnému zaměření.

Nový Nissan Note přijel na český trh na podzim roku 2013.

reklama

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Druhé generaci se částečně podařilo eliminovat slabinu předchůdce, jehož vnější i vnitřní vzhled vyzařoval nudu.

Zvlášť příď novinky mi připadá výraznější a zajímavější, na boku přibyly dynamičtější linie, jen nové zádi jsem moc na chuť nepřišel. Hodně omladila přístrojová deska, působí modernějším a také hodnotnějším dojmem.

Potěšilo mne dobré odhlučnění kabiny.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
I když se vpředu sedí o necelý centimetr níž než u předchůdce, zůstal zachován výborný výhled z auta. O ten se stará i přední sloupek dělený ve stylu vozů MPV nebo velká mezera mezi ním a zrcátky…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus