ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Mercedesu-Benz GLB
1. září 2020

Mercedesu se povedlo kouzlo, kterým vytvořil na malé platformě velmi prostorné SUV, které je navíc i vzhledově zajímavé. Model GLB se navíc prodává i v sedmimístném provedení a tak se zdá jako ideální startovací vůz pro rodiny, které se chtějí seznámit se stuttgartskou automobilkou.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
Jan MarkovičJan Markovič

Mercedesu se povedlo kouzlo, kterým vytvořil na malé platformě velmi prostorné SUV, které je navíc i vzhledově zajímavé. Model GLB se navíc prodává i v sedmimístném provedení a tak se zdá jako ideální startovací vůz pro rodiny, které se chtějí seznámit se stuttgartskou automobilkou.

Mercedes-Benz GLB je milým překvapením. Automobilka totiž dokazuje, že i na platformě určené pro její nejmenší modely umí vykouzlit velmi příjemné a praktické rodinné auto. GLB nabízí velkou podélnou prostornost, solidní kufr a variabilitu. K dostání je i v sedmimístném provedení.

Pokud se s vozem seznámíte, shledáte v něm jakousi náhradu za klasické vozy kategorie MPV. Dnes jednoduše víc táhne SUV a proto i GLB sází na rozbustní, ale zároveň přívětivé tvary, ze kterých je tu a tam cítit nádech obra Mercedesu GLS. Interiér se podobá zase třídě A.

Mercedes-Benz GLB bychom doporučili všem, kteří hledají rodinné auto s prémiovou značkou a potřebují prostor pro rodinu a to klidně se třemi dětmi. Auto jsme poprvé testovali v srpnu 2020 s naftovým motorem v kombinaci s automatickou převodovkou.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

GLB měří na délku 4643 mm a tak zapadá do kategorie kompaktních SUV. Pokud byste ho chtěli srovnávat třeba s modely Škody, pak ho najdete na pomezí Karoqu a Kodiaqu. GLB ale přidává poměrně dlouhý rozvor 2829 mm a tím už nenápadně slibuje více prostoru uvnitř. O tom ale až za chvíli.
Testovaná kousek ve výrazné modré metalíze je okamžitě rozpoznatelným Mercedesem. Je jasné, že jde o SUV, i když má poměrně nižší a delší příď. Jakoby chtěl být rodinným MPV.
O původu není pochyb, masku chladiče zdobí obří hvězda, další najdete hned nad ní na špičce kapoty. Žebrování chladiče je typické, známe ho z řady jiných vozů této automobilky.
Světlomety mají též klasický tvar a přináší i LED pro denní svícení.
Základem jsou 17palcové disky, my jsme měli na autě o palec větší osmnáctky. Ty byly ale obuté do poměrně vysokých pneumatik, takže komfort nikterak nenarušovaly.
Zadní brzdová světla jsou v provedení diodovém.
Tu a tam se automobilky uchylují k falešným výfukům, zejména pokud jde o dieselové vozy. Mercedes má ale poctivé koncovky a za to jsme rádi. Autu sluší.
Pokud znáte nejnovější modely značky, v kabině se žádné překvapení nekoná. Odpovídá layoutu třídy A s tím, že je doplněna o další praktické prvky. O tom se dočtete v další kapitole, stačí kliknout.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Za volantem si budete připadat jako v menším SUV, výhled šikmo vpřed je poměrně dobrý nejen díky bohatému prosklení ale sloupku A s realitvně rozumnou tloušťkou. Dozadu to také není špatné. Kabina v…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus