ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Jeepu Grand Cherokee
21. srpna 2012

Velké pohodlné univerzální auto na asfalt i do terénu – to je Jeep Grand Cherokee, americký zástupce luxusní odnože kategorie SUV.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Ondřej BěhalOndřej Běhal

Velké pohodlné univerzální auto na asfalt i do terénu – to je Jeep Grand Cherokee, americký zástupce luxusní odnože kategorie SUV.

Proti německým konkurentům nejvíc boduje poměrem ceny a výbavy, ale ztrácí při porovnání parametrů motorů i dojmů z řízení či řazení.

Podvozek potěší hlavně v terénu, díky možnosti volby několika jízdních režimů však není špatný ani na silnici.

Pět cestujících má sice v kabině dostatek místa, ale využitelnost zadní řady shazují opěrky hlavy bez možnosti výškového nastavení. Parametry zavazadlového prostoru jsme naměřili horší než u konkurentů, i když výrobce uvádí opak.

Aktuální generace velkého Čerokéze se v Česku prodává od konce roku 2010. Dováží se z USA.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Grand Cherokee vypadá zvlášť v testované vyšší výbavě Overland přesně tak, jak bych od velkého jeepu čekal. Zvenčí spousta chromu, uvnitř imitace dřeva a množství masivní kůže – zkrátka typický Američan.

Nemůžu říct, že bych na téhle demonstraci síly a luxusu nějak ujížděl, ale zároveň nebudu tvrdit, že se mi to vůbec nelíbí. Z auta vyzařuje robustnost, síla a pocit bezpečí.

Uvnitř se pod slupkou okázalosti občas odkopou drobné náznaky lacinosti. Například plasty jsou vesměs tvrdé a hlučné na poklep – a to i na vrchní části přístrojovky pod oblečkem z kůže. Ani odhlučnění kabiny se nemohlo rovnat se souběžně testovanou novou generací Mercedesu ML. Ale na to, že měl jeep najeto více než 35 tisíc novinářských kilometrů, vypadal a fungoval velmi dobře.  

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Očekáváte sezení vysoko nad silnicí a spoustu místa kolem sebe? Přesně toho se od Jeepu Grand Cherokee dočkáte. Šířka v loktech patří mezi konkurenty k nejlepším, pocit vzdušnosti v našem případě…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus