ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Hyundaie Matrix
10. ledna 2010

Konstrukčně jeden z nejstarších vozů na trhu s datem narození 2001 (a dvěma modernizacemi v letech 2005 a 2008) dohání věkový hendikep vynikajícím poměrem užitné hodnoty, výbavy a ceny.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Ondřej BěhalOndřej Běhal

Konstrukčně jeden z nejstarších vozů na trhu s datem narození 2001 (a dvěma modernizacemi v letech 2005 a 2008) dohání věkový hendikep vynikajícím poměrem užitné hodnoty, výbavy a ceny.

Patří mezi malá MPV stejně jako například Škoda Roomster. Jde o typické rodinné auto, které zejména s úsporným turbodieselem dokáže uspokojit i potřeby velkých prázdninových cestovatelů.

Zastaralost se nejvíc projevuje na vzhledu, řazení a brzdách.

Nepotěší ani výběr jediné výbavy s minimem možností příplatků a pouze dva motory.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Říkám to na rovinu: Matrix mi připadá ošklivý. Dokonce bych řekl, že patří mezi desítku nejošklivějších současně prodávaných nových aut. Nová příď po poslední modernizaci v roce 2008 ho sice trochu přiblížila nejnovější generaci hyundaiů, ale podivně hrbatou záď žádný make-up nevyretušuje. Kombinace vysoké a široké karoserie s malými čtrnáctipalcovými koly působí úsměvně. Zvlášť v dnešní době, kdy jsou patnáctky u velkoprostorových aut považovány skoro za faux pas.

Interiér vypadá trochu lépe, ale o nějakém sex-appealu nebo modernosti nemůže být ani řeč. Zvlášť pokud si vybavíte třeba Citroën C3 Picasso. V porovnání s takovým Opelem Meriva to ale žádný průšvih není.

Všechny plasty jsou sice tvrdé, ale různorodé, s docela hezkým povrchem. Vrzání se u auta s téměř 20 tisíci najetými kilometry ozývalo jen zřídka, více mě znervózňovalo lehké dunění od zadní nápravy při nižších rychlostech na hrbolech. Nové hyundaie i20 a i30 vyvolávají z hlediska kvality o třídu lepší dojem.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Nastupuje se příjemně. Sedačka řidiče se totiž nachází ve vyšší poloze, než bývá zvykem. A není to tím, že by si jí někdo přede mnou takhle nastavil. Na výškové seřizování totiž zapomeňte stejně jak…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus