ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Hyundaie i30cw
10. ledna 2010

Výroba v Česku (v Nošovicích), nadprůměrná prostornost v kabině a nízké ceny spojené s nadstandardními zárukami – to byly hlavní trumfy kompaktního kombi od Hyundaie i30 před modernizací v roce 2010.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Ondřej BěhalOndřej Běhal

Výroba v Česku (v Nošovicích), nadprůměrná prostornost v kabině a nízké ceny spojené s nadstandardními zárukami – to byly hlavní trumfy kompaktního kombi od Hyundaie i30 před modernizací v roce 2010.

Šlo o typické české rodinné auto, které si nedělalo ambice poskytovat luxus, sportovní zážitky nebo nejmodernější výkřiky techniky, ale nabízelo slušnou kvalitu a užitnou hodnotu za rozumnou cenu.

Motory patřily dynamikou mezi ty lepší, velikost kufru naopak k těm slabším.

Hyundai i30 cw se prodával od roku 2008 do polovinu roku 2010, kdy došlo k nepříliš zásadní modernizaci, která se ale na vzhledu i technice auta mírně podepsala.

Pokud máte zájem přečíst si test aktuální verze modelu Hyundai i30cw, klikněte zde.

Pokud vás zajímá verze před modernizací, pokračujte ve čtení testu.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Kombík od Hyundaie i30 na mě působí majestátnějším, elegantnějším a výraznějším dojmem než úplně nenápadný hatchback. Hodně mu sluší bílá barva, která všechny tyhle dojmy umocňuje. Nechci z něj dělat nějakou designerskou pecku, ale líbil se mi.

Interiér je stejný jako u hatchbacku, víc než na parádě mu záleží na funkčnosti. Jak už to u vozů s korejským původem bývá, dojem se hodně liší podle stupně výbavy. Ty dvě základní, Start a Classic, jsou hodně chudé a vnitřek auta bez dekorů nebo čalouněných výplní dveří podle toho působí. Naopak z těch lepších dýchá elegance a útulnost, kvalita materiálů i pečlivost jejich zpracování mě příjemně překvapila.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Jednoduchá, přehledná, vzdušná, elegantní. Přední sedadla stejná jako u krátkého Hyundaie i30 mi připadala hlavně na šířku dostatečně rozměrná a příjemně tvarovaná. Ani po několika hodinách nonsto…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus