ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Fordu Mondeo Kombi
15. března 2010

Velký kombík, ze kterého budou mít radost rodiny i zaměstnanci. Ford Mondeo ve své poslední generaci trochu přerostl rozměry střední třídy, ale vzhledem se mu to podařilo dobře zamaskovat.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Ondřej BěhalOndřej Běhal

Velký kombík, ze kterého budou mít radost rodiny i zaměstnanci. Ford Mondeo ve své poslední generaci trochu přerostl rozměry střední třídy, ale vzhledem se mu to podařilo dobře zamaskovat.

Podvozek nabídne pohodlné cestování i talent na svižné projíždění zatáček. Kabina poskytuje vše potřebné pro komfortní cestování pěti dospělých osob, čímž se může chlubit málokterý z konkurentů.

Zásadní slabiny auto nemá, i proto s Volkswagenem Passat bojuje o pozici nejúspěšnějšího zahraničního modelu střední třídy. Osobně bych mu asi nejvíc vyčítal poměrně chudou základní výbavu a výkonově podprůměrné motory.

Třetí vydání Mondea přijelo na český trh v polovině roku 2007.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Kombík se mi líbí ze všech tří karosářských verzí Mondea nejvíc. Obzvlášť pěkně vypadá v některé z vyšších výbav, když tmavší barva karoserie kontrastuje s chromovanými doplňky, velkými litými koly a rozměrnými světlomety. Bez chromu, stříbrných střešních ližin (ty jsou v základu u jediné výbavy, jinak za příplatek stejně jako černé!), předních mlhovek a na šestnáctipalcových kolech se tváří o něco méně světácky.

V interiéru nečekejte žádné designerské vylomeniny, ale ani šedivou nudu. Už od nejnižší výbavy Core mu dodávají sportovní šmrnc rozsáhlé metalické dekory na přístrojové desce a volantu.

Auto na mě zpracováním i použitými materiály působilo kvalitně, ale zatím jsem testoval hlavně špičkové verze.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Pána auta si Mondeo hýčká. Nabízí mu dostatek prostoru i přátelské ovládání. Škoda jen, že některé páčky už působí trochu zastarale, pamatuji si je ze starších generací. Přední sedadla si vzala za…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus