ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Fordu Mondeo sedan
21. ledna 2010

Obří manažerské a firemní auto, které může sloužit i k rodinným účelům, pokud není famílie zvyklá nakládat rozměrné věci - takový je čtyřdveřový Ford Mondeo.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Ondřej BěhalOndřej Běhal

Obří manažerské a firemní auto, které může sloužit i k rodinným účelům, pokud není famílie zvyklá nakládat rozměrné věci - takový je čtyřdveřový Ford Mondeo.

Délkou překračuje střední třídu, díky čemuž nabízí uvnitř nadbytek místa v podélném směru. Pět průměrně vysokých cestujících se do kabiny komfortně naskládá i při delší služební cestě, čímž se může chlubit málokterý z konkurentů.

Podvozek nabídne pohodlné cestování i talent na svižné projíždění zatáček.

Zásadní slabiny auto nemá. Osobně bych mu asi nejvíc vyčítal poměrně chudou základní výbavu a výkonově podprůměrné motory.

Třetí vydání Mondea přijelo na český trh v polovině roku 2007.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Nejelegantnější ze tří karosářských variant Mondea nejlépe vypadá v některé z vyšších výbav. Líbí se mi, když tmavší barva karoserie kontrastuje s chromovanými doplňky, velkými litými koly a rozměrnými světlomety. Bez chromu, předních mlhovek a na šestnáctipalcových kolech se tváří o něco méně světácky.

V interiéru nečekejte žádné designerské vylomeniny, ale ani šedivou nudu. Už od nejnižší výbavy Core mu dodávají sportovní šmrnc rozsáhlé metalické dekory na přístrojové desce a volantu.

Auto na mě zpracováním i použitými materiály působilo kvalitně, ale zatím jsem testoval pouze špičkovou verzi.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Nijak se neliší od zbývajících dvou karosářských verzí. Pána auta si Mondeo hýčká. Nabízí mu dostatek prostoru i přátelské ovládání. Škoda jen, že některé páčky už působí trochu zastarale, pamatu…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus