ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test DS 3 Crossback
26. listopadu 2021

Malé SUV z dílny prémiové značky DS zaujme svým vzhledem, po nasednutí svými jízdními vlastnostmi. Z repertoáru motorů si vybere každý, ať dává přednost svižné či ekonomické jízdě, nebo v duchu dnešní módy raději upřednostňuje elektrický pohon. To vše DS 3 Crossback nabízí.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama

Malé SUV z dílny prémiové značky DS zaujme svým vzhledem, po nasednutí svými jízdními vlastnostmi. Z repertoáru motorů si vybere každý, ať dává přednost svižné či ekonomické jízdě, nebo v duchu dnešní módy raději upřednostňuje elektrický pohon. To vše DS 3 Crossback nabízí.

Velikostně se oproti ostatním vozům v této kategorii řadí k těm nejmenším, ve vnitřní prostornosti se ale nenechá zahanbit a poskytuje pasažérům dostatečný prostor odpovídající průměru. Jinak tomu je při pohledu do kufru. V něm se již více odrážejí menší proporce vozu a v porovnání s konkurenty patří až na samý chvost žebříčku.

Luxusní francouzský automobil se hodí pro movitější jedince i páry, pro které hraje hlavni úlohu design, jenž vybočuje ze stereotypu a německé konvence, zároveň v sobě má určitou nápaditost. Uplatnění najde také v menších rodinách, kde – obzvláště jako elektromobil – bude plnit roli druhého nebo třetího auta.

K prémiovým značkám se neřadí pouze vysokou cenou, ale i exkluzivními poprodejními službami a bohatou výbavou plnou moderních technologií. Může tak být zajímavou alternativou například k Audi Q2.

Vyrábí se ve městě Poissy ve Francii a na českém trhu se poprvé objevil na jaře roku 2019.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Bezesporu silnou stránkou vozu je právě vzhled, který v sobě kombinuje dynamiku, eleganci a osobitost. Najdete zde také zajímavé designové prvky a širokou škálu individualizace, na které si automobilka zakládá.

Dominantní příď s masivní mřížkou chladiče v kombinaci s neobvykle tvarovanými předními světlomety si na silnici rozhodně nespletete, a to zejména se spuštěnými LED denními světly. Ty jsou základem v každé výbavě.

To už se nedá říci o prémiových Matrix LED natáčecích světlometech se samočinnou korekcí sklonu, které jsou pro první a třetí výbavový stupeň za příplatek. Obsahují také automatické dálkové světla, jež mohou být trvale zapnuty, aniž by oslňovaly ostatní účastníky provozu. Standardem jsou halogeny.

Pro elektromobil je dostupný speciální znak. Težko byste jinak poznali, že je poháněn pouze elektrickou energií. 

Boční strany na sebe upozorňují obrácenou žraločí ploutví. Zajímavý prvek, evokující proti proudu plujícího predátora z vodní říše, dokonale odvrací pozornost od snížené hrany oken u předních dveří. Dvoubarevné lakování dává onomu elementu ještě více vyniknout.

Líbily se nám zapuštěné kliky dveří s automatickým vysunutím. To fungovalo bezvadně pokaždé, když jsme se k vozu přiblížili.

Záď je oproti přední části o něco mírnější, uhlazenější a zároveň robustnější. Na ní lze bezpečně poznat, že testovaný model jezdí čistě na elektřinu. Chybí totiž koncovky výfuku. Ty jsou u klasických spalovacích motorů chromované.

Koncepce světel se stříbrnou lištou se podobá prémiovým elegantním vozům s označením shooting brake. Na nich naleznete i logo automobilky.

Vnitřek vozu pokračuje ve filozofii modelu DS 3 Crossback. Čistý, moderní design s možností personifikace již od pohledu navozuje pocit luxusu a pohodlí. Zda je tomu opravdu tak, se přesvědčíme v další kapitole.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Hned při usednutí za volant se cítíte příjemně obklopeni, avšak ne stísněně. Vše máte, až na pár výjimek na dosah ruky a logicky rozmístěné tak, aby to vizuálně zcela zapadalo a nepůsobilo rušivě. …
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus