ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test
9. února 2021

Cupra je ostrou značkou automobilky Seat, která sází nejen na sportovní vzhled, ale i zajímavé jízdní vlastnosti a výbavu. Pokud si tedy přejete ten nejnápadnější Leon ST, pak jste na správné adrese.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
Jan MarkovičJan Markovič

Cupra je ostrou značkou automobilky Seat, která sází nejen na sportovní vzhled, ale i zajímavé jízdní vlastnosti a výbavu. Pokud si tedy přejete ten nejnápadnější Leon ST, pak jste na správné adrese.

To co je pro Škodu Octavia verze RS, to je pro Seat Leon značka Cupra. Není proto divu, že pod pod kapotou tohoto modelu najdete top motorizaci. Jde o plugi-in hybrid, tedy kombinaci elektromotoru a benzinové jednotky 1.4 TSI s možností dobíjení ze zásuvky. Slibuje extra nízkou spotřebu, ale zároveň poměrně vysoký výkon.

Cupra má samozřejmě specifickou výbavu. Ať už jde o kompletní nabídku komfortních prvků, unikátní volant s ovládáním jízdních režimů nebo parádní lak karoserie. Ukázal to i testovaný model, který přijel do redakce ještě na španělských poznávacích značkách.

Auto v tomto provedení bychom doporučili movitější rodině, která potřebuje vozit děti do školy a na výlety, ale zároveň jí jde o reprezentaci a zajímavé svezení. Jasně, moc takových nebude. O to víc si ale pak budou svou výjimečnost na silnici užívat.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Cupra je samozřejmě Seat Leon. To nezakryje. I tak se ale liší celou řadou prvků, které z něj na první pohled dělají opravdu zajímavý vůz.
Předně je to lak. Auto v matné modré barvě Petrol vypadalo naprosto nádherně. Příplatek za ni je ale nemalý. Připlácí se i za metalízu a na výběr jsou další speciální laky.
%Img3%Už tak sportovně střihnutá maska chladiče Leonu je zvýrazněná černou mřížkou a šedým lemem. Místo loga Seatu je tu logo Cupra.
LED světlomety i s výrazným denním svícením jsou samozřejmostí.
Stejně tak litá kola s unikátním designem. Vždy dostanete 19palcové disky, připlatiti si můžete za další designy.
Zadní brzdová světla jsou také v LED.
Moc hezké jsou měděné doplňky, které barvou navazují na logo značky. Za pozornost stojí třeba parádní výfuky.
Tato barva se objevuje i na dekorech interiéru.
Palubní deska byla obšitá kůží v modrém provedení.
To je velmi netradiční a samozřejmě za příplatek. Sportovní sedadla v kabině ale pak vypadají takto.
V další kapitole vás pak seznámíme s interiérem, který logicky vychází z Leonu, ale má pár zajímavých detailů.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Kabinu jsme si podrobně rozebrali v testu Seatu Leon, který najdete pod tímto odkazem. A tak jen stručně o zajímavostech, které v plně vybavené Cupře najdete. Hlavní je samozřejmě sportovní volant …
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus