ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Citroënu Berlingo
12. srpna 2010

Berlingo druhé generace přiblížilo vzhled karoserie i vnitřku auta osobním autům, stále však ve většině parametrů nezapře to, že bylo v první řadě vyrobeno jako dodávka a teprve z ní se odvodila osobní varianta.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Ondřej BěhalOndřej Běhal

Berlingo druhé generace přiblížilo vzhled karoserie i vnitřku auta osobním autům, stále však ve většině parametrů nezapře to, že bylo v první řadě vyrobeno jako dodávka a teprve z ní se odvodila osobní varianta.

Díky tomu nabízí víc prostoru v kabině i kufru než čistě osobní multifunkční auta kategorie MPV. Zároveň však majitel dostane méně základní výbavy, horší odhlučnění, liknavější motory a neohrabanější jízdní vlastnosti. Tradiční nectností citroënu je kvalita řazení.

Berlingo i v osobní verzi kupují v první řadě živnostníci, teprve v té druhé páry a rodiny. Vyhovuje lidem, kteří požadují hlavně výborný poměr cena vs. prostor. A takových je v Česku hodně. Hodně často jsem viděl v zadní části Berlinga velké psy, takže velkou skupinou zákazníků osobní verze dodávky od Citroënu budu chovatelé.

Díky příznivým cenám patří tahle předělaná dodávka k nejoblíbenějším novým osobákům v Česku.

Druhá generace Berlinga se v Česku začala prodávat od května 2008. Ta první zůstává nadále v nabídce jako menší a levnější varianta.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Poslední generace se snaží vzhledem přiblížit osobním víceúčelovým vozům MPV a docela úspěšně maskuje dodávkový původ. Pořád je to vysoká krabice, ale zabalená do elegantního hávu.

Totéž platí také o interiéru. Členitá a zajímavá přístrojová deska si zajímavostí nezadá s řadou MPV a uspořádaností i logikou zvláště sourozence od Citroënu dokonce překonává. I v nejvyšší výbavě Multispace Extra, kterou jsem testoval, ale nenajdete jiné než tvrdé plasty, které tak po poklepání na ně hlasitě připomínají užitkový původ.

Ten nezapře ani plechové zavírání dveří, hlasitější zavírání schránek a chodu některých ovladačů, zkrátka celkově horší odhlučnění. Čas od času se z auta ozývaly vibrace a drnčení. Dojem z kvality není takový jako u čistokrevných osobáků.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Praktická a na poměry auta vzniklého z dodávky i nečekaně útulná. Šířkou v loktech i výškou nad hlavou se Berlingo řadí mezi víceúčelovými vozy MPV vzniklými z dodávek k podprůměru, ale ve srovnán…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus