ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test BMW 2 Gran Coupé
27. července 2020

Potřebujete více stylu, ale stačí vám malé auto? BMW přidalo označen Gran Coupé i své dvojkové řadě. Výsledkem je zajímavý vůz za rozumné peníze, který nabízí slušnou porci luxusu i zábavy za volantem.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Jan MarkovičJan Markovič

Potřebujete více stylu, ale stačí vám malé auto? BMW přidalo označen Gran Coupé i své dvojkové řadě. Výsledkem je zajímavý vůz za rozumné peníze, který nabízí slušnou porci luxusu i zábavy za volantem.

BMW 2 Gran Coupé je jednoduše řečeno sedan od hatchbacku BMW 1. Otázkou je, kdo potřebuje malý luxusní vůz této kategorie. Odpovědí pak relativní úspěch Mercedesu-Benz CLA, který ji už hezkých pár let okupuje. V Mnichově se rozhodli, že si uzmou také kousek koláče a výsledkem je toto docela pohledné auto.

Otázkou je, kdo je jeho cílovou skupinou. Vzhledem k velikosti to rozhodně nebudou rodiny. Spíš láká mladé jednotlivce a páry, které nemají tak hluboko do kapsy. Tomu odpovídá i velmi zvláštní nabídka motorů, ke které se dostaneme později. Nicméně, pokud toužíte po malém bavoráku s notnou dávkou stylu, je BMW 2 Gran Coupé to pravé ořechové.

V červenci 2020 jsme auto testovali v trochu bizarní kombinaci sportovního M paketu a úsporného naftového čtyřválce 220d, který je dostupný jen s automatickou převodovkou. Trochu jsme tápali, pro koho je právě tahle verze, ale budiž. Alespoň si na ni ukážeme všechny zajímavosti tohoto modelu.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

BMW 2 Gran Coupé je technicky téměř totožné s BMW řady 1 a tomu odpovídají i jeho rozměry. Sdílí rozvor 2670 mm, díky tomu, že je sedan, je ale výrazně delší: 4526 mm proti 4319 mm. Šířka 1800 mm je až na jeden milimetr stejná.
Nutno podotknout, že kdybyste BMW 1 a BMW 2 Gran Coupé zkoumali zpředu, nevěděli byste, na jaký z dvojice vozů se díváte. Jsou totožné. Přídi vévodí výrazná maska chladiče.
LED světlomety jsou dodávané už v základu.
Jiná je logicky záď, která se víc svažuje dolů. Dostala design ve stylu aktuálních kupé BMW, se kterým jako první přišlo BMW X4.
Víko kufru končí jakýmsi hupem, připomíná takzvaný kachní ocas.
Je dobře, že BMW nedává na svá auta falešné výfuky. Tyhle sportovní trubky si zasloužil dokonce i naftový čtyřválec.
Pozor ale na fakt, že auto na fotografiích bylo vybaveno sportovním paketem M Sport. Za něj se připlácí nemalé peníze (v červenci 2020 přes 120 tisíc korun), ale obsahuje obrovskou porci výbavy.
Auto dostane aerodynamické prvky a dokonce i LED mlhovky.
Samozřejmě se musí ukázat s pořádnými koly, toto jsou ale ještě navíc příplatkové 19“. V paketu dostanete o palec menší disky.
Zásadní změnou proti jedničkové řadě jsou u BMW 2 Gran Coupé dveře, které jsou bezrámové. Hlučnosti tolik nepřidají a vypadají báječně.
Interiér je pak prakticky schodný s BMW 1. Sportovní balíček ale samozřejmě přidává další detaily, včetně sportovních sedadel.
Na ně se ostatně podívejme už nyní. I když jsou trochu nastavitelné, nemůžeme je doporučit rozložitějším postavám. Budou je totiž tlačit do boků. Navíc je potřeba znovu zdůraznit, že kombinace naftového motoru se sportovním paketem je poněkud zvláštní. To už by si měl zájemce připlatit za verzi M235i xDrive, která je také v nabídce.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Kabina BMW 2 Gran Coupé je téměř totožná s tou v BMW 1. Pocitově se tedy může někomu jevit stísněnější, na druhou stranu řidiče příjemně obemkne, což pomůže tomu, aby ho více vtáhl do hry. Výhled …
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus