ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test BMW 2 Active Tourer
22. listopadu 2016

BMW 2 Active Tourer je zcela nový model obohacující kategorii kompaktních MPV, tedy víceúčelových aut zejména pro rodinné využití. Zároveň jde o první BMW s pohonem předních kol.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
reklama
Ondřej BěhalOndřej Běhal

BMW 2 Active Tourer je zcela nový model obohacující kategorii kompaktních MPV, tedy víceúčelových aut zejména pro rodinné využití. Zároveň jde o první BMW s pohonem předních kol.

Už z toho důvodu nebo kvůli základním tříválcovým benzinovým i naftovým motorům má spousta pravověrných vyznavačů mnichovské značky ráda 2 Active Tourer jak osinu v ponožce. Po zkouškách dvou exemplářů (byť se čtyřválci) ale tvrdím, že jde o čistokrevné BMW. I ze zavázanýma očima bych téměř okamžitě poznal, v autě jaké značky sedím. Mezi vozy MPV totiž nenajdete lépe jezdící automobil. Nechybějí ani provedení s pohonem všech kol.

Vzhledem k tomu, že jde o vůz zejména pro ženy a rodiny, připadaly mi jízdní vlastnosti obou testovaných verzí snad až příliš sportovní. To se ale zřejmě změní se základními tříválcovými motory a šestnáctipalcovými koly.

Úhlavním soupeřem BMW 2 Active Tourer je Mercedes třídy B, dále například Volkswagen Golf Sportsvan - jde tedy o ta MPV, která mají parametry nejblíž k hatchbackům a kromě užitku chtějí přinášet také radost z jízdy.

Nejsilnější zbraní BMW 2 Active Tourer v porovnání s konkurenty jsou podobně jako u ostatních vozů značky parametry motorů a jízdní vlastnosti v zatáčkách. Jako nevýhodu vidím vyšší ceny a relativně chudou úroveň standardní výbavy. Připlácet se musí i za prvky u většiny MPV samozřejmé - například posuvná sedadla nebo nastavitelný sklon opěradel zadní řady.

Zajímavostí je, že je k dostání také jako plug-in hybrid, a to v označení 225xe. I ten jsme už testovali.

BMW 2 Active Tourer se na českém trhu prodává od druhé poloviny roku 2014.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Zvenčí i uvnitř je 2 Active Tourer na první pohled typickým bavorákem, i když baculatý tvar karoserie MPV s křivkami německé automobilky moc neladí. Podle mě jde v době uvedení na trh o nejméně pohledný vůz této značky. V porovnání s konkurenty ale BMW 2 Active Tourer rozhodně patří k těm nejdynamičtěji vyhlížejícím.

Déle testovaná benzinová verze (černé auto) se coby reprezentantka výbavové řady Luxury Line uvnitř chlubila příplatkovou přitažlivou, ale v rámci rodinného vozu velmi nepraktickou kombinací světlé kůže, plastů a koberečků prokládanou imitací dřeva, černým klavírním lakem a tmavými měkčenými plasty. Celé to působí zvláště v kombinaci s ambientním LED osvětlením velmi luxusně. Fotku zvětšíte kliknutím na ni stejně jako všechny ostatní v testu.

Když už jsme u těch příplatkových výbavových stupňů, tak kromě verze Luxury Line (vlevo) jsem zkoušel i Sport Line (vpravo), existují rovněž linie Advantage, kterou od základní verze poznáte zvenčí třeba podle mlhovek, nebo nejvíce dynamicky laděná M Sport.

Auto je na kompaktní MPV slušně odhlučněné, netrpělo žádnými příznaky horšího dílenského zpracování.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Sedíte v bavoráku, i když trochu jiném, než jste byli doteď zvyklí. To, že jedete ve voze kategorie MPV, napovídá například prakticky dělený čelní sloupek se šikovným umístěním zpětného zrcátka. …
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus