ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Volvo přidalo do nabídky nové hybridní motory. Poznáte je podle písmene B
2. října 2019

reklama
Švédská automobilka pokračuje v elektrifikaci svých vozů. Její SUV XC60 a XC90 dostaly nově do nabídky mild-hybridní motory. Není tak snadné se v nich vyznat, proto přinášíme přehled včetně cen.

Volvo to myslí s ekologií vážně a tak do nabídky zařadilo i mild-hybridní motorizace. Ty poznáte podle označení písmenem B. Dosud mělo Volvo jen písmeno T pro benzinové a písmeno D pro dieselové jednotky. B platí pro oba druhy paliva, což přináší trochu zmatek.

Abyste se v mild-hybridech zorientovali, stačí si zapamatovat, že jednotky B5 a B6 patří benzinu o výkonu 184 + 10 kW a 220 + 10 kW. Všechny jsou vybaveny automatickou převodovkou s osmi stupni. B6 lze mít i s pohonem všech kol. Motory B4 a B5 jsou vznětové. Mají výkony 145 +10 a 173 + 10 kW. I v tomto případě jsou spojené s automaty a oba mají pohon všech kol, který Volvo značí jako AWD.

Pokud jde o Volvo XC60, pak si nejlevněji můžete pořídit jednotku B5 a to za 1 234 900 korun ve výbavě momentu. Tento motor s pohonem všech kol vyjde na 1 294 900 korun. Motorizace B6 AWD pak stojí nejméně 1 449 900 korun. Kompletní ceník Volva XC60 najdete pod tímto odkazem.

Volvo XC90 se prodává nejlevněji ve verzi Momentum s motorem B5 AWD a to za 1 549 900 korun. Můžete zde koupit i B6 AWD, za něj se ale platí nejméně 1 614 900 korun. Kompletní ceník pro Volvo XC90 se skrývá pod tímto linkem. 

Autor: Jan Markovič

reklama
28. prosince 2018
Test Hyundai Santa Fe
Čtvrtá generace velkého SUV přijíždí s jedinou karoserií pro pět nebo sedm cestujících. Samozřejmostí je silný diesel nebo pohon všech kol. Testovali jsme ji s automatem a v top výbavě. Obhájí si svou vyšší cenu?
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai Santa Fe
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Mitsubishi ASX skončilo s naftou. Místo ní sází na benzin i LPG
Japonská automobilka je další z řady asijských výrobců, kteří se postupně vzdávají naftových motorů. Nevyplatí se jim totiž homologace pro evropský provoz. Baby SUV ASX už tak s naftou nekoupíte, teď v ceníku září jiné palivo – LPG.
Renault Kadjar výrazně zlevnil. V základní i v top verzi zaplatíte o 30 tisíc korun méně
Francouzská automobilka si uprostřed léta připravila velké snížení ceny pro své středně velké SUV. Kadjar zlevnil ve všech výbavových variantách, včetně základní i top verze. Více lze ušetřit i při využití financování.
reklama
Výhodné výbavy Tour a Touring Sport dostala i Škoda Octavia liftback
Mladoboleslavská automobilka rozšířila nabídku výbav pro svůj nejprodávanější model. Po Octavii Combi dostane varianty Tour a Touring Sport také liftback. Combi mění nabídku motorů.
Nejprodávanější SUV láká na slevy. Dacii Duster koupíte až o 30 tisíc levněji
Dacia vypsala zajímavou akci na skladové vozy. V ní je možné pořídit oblíbené SUV Duster a ušetřit i několik desítek tisíc korun. Sleva se ale týká jen některých verzí. Máme přehled.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama