ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Volkswagen zlevnil až o 50 tisíc kupé Scirocco. Prodává se od 479 900 Kč
13. října 2012

reklama
Kompaktní sporťáček od Volkswagenu se dá po změnách v ceníku o něco více považovat za lidový. Díky zlevnění všech verzí o 48 až 50 tisíc se totiž kupátko začíná prodávat od 479 900 Kč. Přinášíme podrobnosti.

Volkswagen v posledních měsících cenově zvýhodnil většinu svých modelů. Informace o snížení cen u malého Pola najdete zde, k doprodávající se šesté generaci většího Golfu zde a kompaktního SUV Tiguan zde. Nyní tedy přišla řada i na kompaktní sporťáček s karoserií kupé pojmenovaný Scirocco.

Základní verze Scirocca s benzinovým turbomotorem 1.4 TSI/90 kW zlevnila o padesát tisíc na 479 900 Kč, čímž se stala nejlevnějším kupátkem na českém trhu. Přehled všech do půl milionu nabízíme zde. Pokud bychom brali v úvahu i typově velmi blízké třídveřové hatchbacky, tak samozřejmě Scirocco zdaleka tak dobře cenově nevychází. Mezi jeho výhody ale patří velmi slušná základní výbava zahrnující například klimatizaci, litá kola, audiosoustavu, šest airbagů nebo stabilizační systém.

Pokud bychom chtěli podobně vybavené kompaktní kupátko nebo třídveřový hatchback se zrychlením z místa na stovku pod deset vteřin, moc konkurentů před Sciroccem nezůstane. Přesvědčit se můžete zde.

Porovnali jsme základní VW Scirocco s nejbližším přímým konkurentem Hyundaiem Veloster a novým Opelem Astra GTC, který sice považujeme spíš za třídveřový hatchback, ale tvary kupé ne na něj také dají vidět - prohlédněte si porovnání zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Scirocco se sice nabízí pouze s jedním stupněm výbavy, ale nabízí dlouhý seznam příplatků a je k dispozici s bohatou paletou benzinových i naftových motorů.

Kompletní ceník aktuálně zlevněného kupé VW Scirocco včetně prvků standardní a příplatkové výbavy, technických dat a dalších informací si prohlédněte zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama