ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

V Česku je nové SUV. Stylový Volkswagen Taigo láká na motory i nízkou cenu
6. října 2021

reklama
Automobilka Volkswagen začala na českém trhu prodávat nové malé SUV. Jde o model Taigo, který startuje s cenou na 484 900 korunách. Prodává se se třemi benzinovými motory a třemi výbavami.

SUV není nikdy dost. Tím se řídí řada automobilek včetně Volkswagenu, který právě na český trh uvedl novinku v podobě modelu Taigo. Auto se s délkou pouhých 4269 mm řadí mezi malé modely. I proto může lákat na zajímavou cenu, která je sice vyšší než u některých konkurenčních modelů, ale zase dostupnější než v případě jiných SUV německé automobilky.

Volkswagen Taigo koupíte nejlevnější ve výbavě Life s motorem 1.0 TSI o výkonu 70 kW. Začíná na ceně 484 900 korun. Ve stejné výbavě se prodává i jednotka 1.0 TSI o výkonu 81 kW, která je doplněna o automat DSG. Model stojí 542 900 korun.

Ve druhé výbavě Style se prodává 1.0 TSI 81 kW DSG za 587 900 korun a výkonnější 1.5 TSI DSG o síle 110 kW za 628 900 korun. Top výbavou je pak R-Line, ve které se tyto jednotky nabízí za 610 900, resp. 651 900 korun. Kompletní ceník Volkswagenu Taigo najdete pod tímto odkazem.

Nás hlavně zajímalo, jak si Volkswagen Taigo stojí proti svému koncernovému sourozenci v podobě Škody Kamiq a jak dokáže zabojovat s Hyundai Bayon. Srovnání těchto tří modelů najdete zde.

Volkswagen Taigo je sice příliš nový na to, aby ho měli dealeři už na skladě. Náš přehled dostupných vozů ale nabáízí řadu zajímavých alternativ. Najdete ho v naší nové rubrice, která je pod tímto odkazem.

Autor: Jan Markovič

reklama
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai Kona
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama