ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

U Nissanu zatím v novém roce převažuje zlevňování
5. ledna 2015

reklama
Nissan zlevnil o 25 tisíc pohon všech kol pro velké SUV X-Trail. Dále snížil ceny až o 30 tisíc u nejnižší a nejvyšší výbavy kompaktního Qashqaie. Prostřední výbavy zdražil v rozmezí od 2 do 9 tisíc.

Očekávalo se, že ceny nových aut začátkem letošního roku kvůli prosincovému zdražení škodovek porostou, ale zatím zdaleka nejde o jednoznačný trend. Například u Nissanu převládá zlevňování.

Nejprodávanější model značky na českém trhu, kompaktní SUV Qashqai (na snímku), stojí v základní výbavě Visia o pět až třicet tisíc méně než koncem loňského roku. Nejdostupnější provedení 1.2 DIG-T Visia zlevnilo o pět tisíc na 394 900 korun. Mezi kompaktními SUV jde o jeden z nejlevnějších vozů, jak se můžete přesvědčit v přehledu všech verzí do 400 tisíc zde.

Dokonce o třicet tisíc na 447 400 korun zlevnil v kombinaci s výbavou Visia naftový motor 1.5 dCi. Porovnali jsme ho s naftovými verzemi modelů Suzuki S-Cross a Škoda Yeti - podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Základní výbava Nissanu Qashqai pojmenovaná Visia obsahuje ve standardu například klimatizaci, rádio s USB připojením, šest airbagů, tempomat udržující řidičem nastavenou rychlost, omezovač rychlosti, asistent pro rozjezd do kopce, multifunkční volant nebo LED denní svícení.

Druhá výbava Acenta naopak o dva tisíce zdražila, takže rozdíl mezi ní a Visií narostl na 42 tisíc. Standard obohacuje mimo jiné o lepší klimatizaci s automatickým udržováním teploty ve dvou zónách, litá kola, navíc 17´´, tedy o palec větší než u výbavy Visia, nebo přední mlhovky. Přesto podle nás dá většina zájemců o nový Qashqai přednost základu.

O devět tisíc zdražila také výbava N-TEC nedávno uvedená na trh, která vychází vstříc zájemcům o výborně vybavené auto z hlediska nejnovějších multimediálních a bezpečnostních technologií (více se o ní dočtete zde). Nejlevnější Qashqai 1.2 DIG-T N-TEC stojí teď 503 900 korun.

Naopak nejvyšší výbava Tekna zlevnila v rozmezí od 10 do 15 tisíc a je nyní o 76 tisíc dražší než N-TEC. Proti této verzi nabízí k dobru například bezpečnostní systém Safety Shield s inteligentním parkovacím asistentem včetně monitorování pohybujících se předmětů za autem nebo sledování mrtvého úhlu, dále LED světlomety, devatenáctipalcová kola, elektricky stavitelné sedadlo řidiče, vyhřívaná a částečně kožená přední sedadla nebo stříbrné střešní lišty. Porovnali jsme Nissan Qashqai s novým benzinovým turbomotorem 1.6 DIG-T a výbavou Tekna s Fordem Kuga a Mazdou CX-5 - podívejte se zde.

Veškeré slevy na Nissan Qashqai, které aktuálně dosahují proti běžnému ceníku až osmdesáti tisíc, jsou podmíněné uzavřením značkového havarijního pojištění.

Kompletní současné akční ceny nového Nissanu Qashqai včetně prvků standardní a příplatkové výbavy i základních technických dat najdete zde. Podrobný test čtěte zde.

Zatímco Nissan Qashqai není dočasně v Česku k mání s pohonem všech kol, jeho větší a novější bratr X-Trail má nově tento prvek výbavy zdarma, čímž zákazník ušetří 25 tisíc. X-Trail s naftovým motorem 1.6 dCi a pohonem All Mode 4x4-i lze nejlevněji pořídit s druhou výbavou Acenta za 663 900 korun. Jde o auto vybavené mimo jiné klimatizací s automatickým udržováním teploty ve dvou nezávislých zónách, mlhovkami, předními a zadními parkovacími senzory, koženým volantem nebo vyhřívanými předními sedadly.

Porovnali jsme zlevněný Nissan X-Trail 1.6 dCi 4x4 s Mitsubishi Outlander a Subaru Forester - podívejte se zde.

Kompletní ceník X-Trailu včetně prvků standardních a příplatkových prvků výbavy a technických dat najdete zde. Podrobný test čtěte zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama