ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Toyota Yaris zlevnila o desítky tisíc. Je ale potřeba vybrat tu správnou verzi
16. srpna 2021

reklama
Japonská Toyota mění na českém trhu ceník pro svůj oblíbený hatchback Yaris. Ten ve dvou výbavách výrazně zlevnil o desítky tisíc korun. Má to ale háček, v řadě dalších výbav naopak Yaris zdražuje o stejnou sumu. Víme, jaká je ta správná.

Kdo by nyní otevřel ceníky Toyoty Yaris, mohl by být mírně zmatený. Ceny se totiž proměnili u všech verzí, ať už jde o modelový ročník 20 nebo 21. A je tedy záhodno si dát pozor, kterou variantu člověk kupuje. Existují dvě, na kterých se dají ušetřit nemalé peníze. Na ty ostatní by si měl zákazník dát pozor. Máme podrobný přehled.

Nejprve tedy tu lepší zprávu. Toyota Yaris ve výbavě Active pro ročník 21 a výbavě Comfort v obou ročnících 20 a 21 stáhla cenu o velmi zajímavých 21 tisíc korun. Verze Active tak začíná na 439 tisících korunách, zatímco verze Comfort vyjde nejméně na 449 tisíc. Vždy je ale potřeba vybrat motorizaci 1.5 Hybrid. Ostatní jsou beze změny.

Další verze hatchbacku ale zdražovaly. Už pokud si vyberete variantu Comfort s paketem Tech, zaplatíte více za motor 1.5 Dynamic Force s manuální i automatickou převodovkou. Vypadly totiž z  akční nabídky a cena se tak u nich navýšila o 21 tisíc korun na 394 a 430 tisíc.

Totéž ostatně platí pro tuto jednotku i v dalších výbavách. Varianty pro modelový ročník 20, tedy Selection Elegant, Selection Style a Premiere Edition přidaly na ceně motoru 1.5 Dynamic Force 21 tisíc korun, stejnou částku zaplatíte navíc i za ročník 21 ve verzích Executive a Selection Style.

Přesné částky najdete v kompletním ceníku Toyoty Yaris. Je doplněný o podrobné technické informace i obsáhlý test. Ceník jsme pro vás připravili zde.

Toyotu Yaris za zajímavé ceny můžete najít i mezi skladovými vozy. Jejich seznam s přehledným vyhledáváním najdete v naší nové rubrice. Stačí kliknout na tento odkaz.

Autor: Jan Markovič

reklama
16. února 2021
Test Hyundai i20
Poprvé jsme velkému testu podrobili nový Hyundai i20. Auto nasadilo nápadný design,bohatou výbavu (pokud si připlatíte) a také zajímavé motory. Díky vylepšenému podvozku lépe jezdí. Má se Škoda Fabia bát?
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai i20
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Velký Seat Alhambra ještě neodchází. Naopak, dostal nový motor
Španělská značka ještě nechce poslat do automobilového nebe své velké rodinné auto Alhambra. Vůz, který je technicky příbuzný s Volkswagenem Sharan, se v této generaci vyrábí už 11 let. Teď dostal nové motory.
Citroën na prázdniny zdražil. Kolik stojí nové Berlingo, C3 nebo C4?
S nástupem prázdnin se mění ceníky řady nových modelů francouzské automobilky. Všechny bohužel zdražují, většina z nich ale jen o 5000 korun. Rodinný model Grand C4 Spacetourer ale přidal dokonce o 20 tisíc korun. Máme přehled všech změn.
reklama
SUV od Peugeotu přidávají na ceně. Existuje ale motor, za který se víc neplatí
Zájemci o SUV francouzské provenience si nově připlatí. Automobilka na českém trhu zvedla ceny u modelu Peugeot 2008 i Peugeot 3008. Existuje ale jediná výjimka. Ta stále stojí stejně jako před zdražením. Máme podrobnosti.
Hyundai i10 má nové ceny. Nyní ji v základu koupíte za 240 tisíc korun
Korejská automobilka mírně upravila ceník svého nejmenšího modelu. Hyundai i10 tak dostala i novou základní cenu. Ta je 239 990 korun. Známe i ceny, za které se prodává ve vyšších výbavách.
Všichni zdražují, Nissan Leaf shodil cenu. Ušetřit lze až 49 tisíc korun
Japonská automobilka Nissan se rozhodla zahýbat se svými prodeji na českém trhu. Proto výrazně stáhla cenu svého modelu do zásuvky. Leaf lze koupit o 20 až 49 tisíc korun levněji. Záleží na verzi a výbavě.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama