ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Toyota Aygo: z počtu výbav se vám zatočí hlava, základ stojí 219 900 korun
11. června 2017

reklama
Druhá generace Toyoty Aygo, která sjíždí z výrobních pásů kolínské automobilky TPC, dostala během dubna a května nové výbavy. Je jich tolik, že se z nich zájemcům o nový vůz může zatočit hlava. Pojďme si proto ceník tohoto modelu rozebrat.

Toyota Aygo nepatří mezi nejdostupnější nové automobily v Česku a neřadí se ani mezi nejlevnější minivozy. Pod její základní cenou 219 900 korun se dá aktuálně pořídit řada jiných modelů, které nabídnou silnější motory i více prostoru. Ostatně podívejte se na všechny nové automobily v Česku do 220 tisíc korun zde.

Malé Aygo může kontrovat pouze bohatší výbavou, a tak se u Toyoty rozhodli, že rozšíří nabídku verzí tak, aby si vybral každý podle svých potřeb i možnosti. Kromě laku zde v podstatě není standardní příplatková výbava jednotlivých prvků, ale vy si ji můžete rozšířit prostřednictvím nejrůznějších paketů.

Základní výbavy pro Aygo jsou v podstatě pouze dvě: X a X-Play. Ty ostatní jsou pouze rozšířené o některé pakety s cenovým zvýhodněním (X+Comfort, X-Play+Touch, Selection X-Travagant+Smart) nebo se jedná o designové modely se speciální barvou a externími doplňky karoserie (Selection X-Travagant, X-Pressive, X-Clusive a X-Treme).

Například základní verze X s třídveřovou karoserii a motorem 1.0 VVT-i/51 kW stojí 227 900 Kč, druhé boční dveře přijdou navíc na 5000 Kč. Výbava je chudá, chybí klimatizace i audiosystém, automobil dokonce nemá ani centrální zamykání s dálkovým ovládáním. Klimatizaci a rádio s dvěma reproduktory najdete o stupínek výše ve výbavě X+Comfort, která v základu stojí s třídveřovou karoserií 246 900 Kč, ale díky cenovému zvýhodnění Benefit je nyní k mání pětidveřová za 219 900 Kč.

Porovnali jsme Toyotu Aygo s modely Škoda Citigo a Kia Picanto a Fiat 500. Podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Druhý stupeň výbavy se jmenuje X-Play a je o 17 tisíc korun dražší než X+Comfort. To ale platí pouze v případě, že si ji objednáte s paketem Touch. Základní X-Play s třídveřovopu karoserií totiž stojí 248 900 Kč. Verze X-Play+Touch má již ve standardu oproti X+Comfort také centrální zamykání s dálkovým ovládáním, audiosystém s bluetooth a dotykovým displejem, čtyři reproduktory, zadní parkovací kameru, dělená zadní sedadla, kůží potažený volant, elektricky ovládaná okna vpředu, otáčkoměr a přední mlhově světlomety. V této výbavě je již k dispozici pětistupňová převodovka se samočinnou spojkou X-Shift s pádly pod volantem, za kterou se připlácí 20 tisíc korun.

Pokud si připlatíte dalších 12 tisíc korun, můžete si pořídit designové Aygo Selection X-Travagant, které vychází z výbavy X-Play a navíc má přední mlhové světlomety, černě lakovanou střechu, černě lakovanou horní linku předních blatníků a černě lakované sloupky, 15palcová kola z lehkých slitin ve speciálním černém designu, speciální červený lak karoserie, černě lakovaná zpětná zrcátka, boční lišty v provedení klavírní černá a zatmavená boční okna. S bonusem Benefit přijde takové Aygo na 248 900 korun, s paketem Smart (bezklíčový přístup a startování tlačítkem, samočinná klimatizace, světelný senzor a lampička v zavazadlovém prostoru) na 259 900 Kč.

Další tři výbavy opět vycházejí z výbavy X-Play +Touch a liší se především designem. Výbava X-Pressive stojí v základu 248 900 Kč a nabídne navíc kola z lehkých slitin s modrým středovým kroužkem, černé kryty zrcátek a modrý metalický lak. Výbavu X-Clusive (na snímku) za 256 900 Kč poznáte podle černých kol z lehkých slitin s červeným středovým kroužkem, červených lišt předního i zadního nárazníku, červených bočních lišt dveří a černých krytů zrcátek. Automobil se dodává výhradně s bílým lakem karoserie. A konečně černě lakovaný X-Treme za 259 900 Kč má černá kola z lehkých slitin s červeným středovým kroužkem, červenou lištu předního i zadního nárazníku, červenou boční lištu dveří a červené kryty zrcátek.

Pokud by vám tato výbava nestačila, můžete si navíc k vybraným verzím vybrat ještě pakety Cool (samočinná klimatizace a světelný senzor) za 6000 korun a Safety (předkolizní bezpečnostní systém, autonomní nouzové brzdění, výstraha při opuštění jízdního pruhu) za 15 tisíc korun.

Na kompletní ceník Toyoty Aygo se podívejte zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama