ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Srovnali jsme Dacii Spring s konkurenty. Je praktičtější, ale nejede
28. dubna 2021

reklama
Dacia Spring je nejlevnější elektrický vůz od velké automobilky na českém trhu. Dáte za ni jen 449 900 korun. Porovnali jsme ji proto s dalšími dvěma levnými elektromobily, abychom zjistili, co nabízí. Výsledek nás překvapil.

Dacia chce na trhu způsobit malou elektrickou revoluci. Cena 449 900 korun za plnohodnotný elektromobil je jistě lákavá. Obzvlášť když konkurenční Smar EQ forfour stojí 591 690 korun a stylový Fiat 500e vyjde na 629 900 korun. Dacia přitom nabízí i některé lepší parametry. Zrovna v pohonu ale nekraluje.

Problém je, že Dacia má velmi slabý elektromotor a zbavuje se tak jedné výhody, kterou lidé u elektromobilů hledají – mrštnosti. S výkonem jen 33 kW akceleruje z nuly na 100 km/h za 19,1 sekundy. To Smart má 60 kW a stovka mu zabere 12,7 sekundy a Fiat 500e je dvakrát tak rychlejší než Dacia se stovkou za 9,5 sekundy díky výkonu 70 kW. Dacia ale vede dalším důležitým parametrem. Jde o dojezd, který nabízí 229 km, proti 127 km u Smartu a 184 km u Fiatu.

Dacia Spring má i největší kufr ze třech konkurentů, Smart ji ale překonává rozvorem. Z hlediska prostornosti si budou oba vozy podobné, Fiat je menší. Zajímavé je i porovnání výbavy a dalších parametrů. To už ale najdete v našem porovnávači, kam jsme oba vozy nasadili. Stačí kliknout na tento odkaz.

Pokud vás Dacia Spring i přes své šnečí tempo zaujala (třeba právě dojezdem, který nabízí delší než některé dvakrát tak drahé modely), můžete se podívat také na její ceník. Ten je k dispozici pod tímto odkazem. Stačí kliknout.
 

Autor: Jan Markovič

reklama
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai Kona Electric
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Nejlevnějším mild-hybridům kraluje Suzuki. Tři koupíte do 300 tisíc korun
Nabídka vozů s mild-hybridními motory se na českém trhu rozšiřuje. Hledali jsme nejlevnější modely, celkem našli 10 do částky 700 tisíc korun. Tři z nich se ale dokonce vejdou pod 300 tisíc.
Přehled nejlevnějších elektromobilů v Česku. Do milionu se jich vejde 13
Elektrická auta rozhodně nepatří mezi nejdostupnější auta na trhu. Přesto už jich seženete 13 do částky jednoho milionu korun, jedno dokonce pod půl milionu. Své zástupce v našem výběru mají kromě Škody, třeba i Smart, Opel, Peugeot, Honda nebo Mazda.
reklama
Žebříček: Nejlevnější hybridy v Česku? Stačí na ně i 300 tisíc
Sestavili jsme přehled nejdostupnější hybridů na českém trhu. Pod 300 tisíc korun se vejdou dva, nejvíce jich ale seženete do 450 tisíc korun. Jsou mezi nimi hlavně Hyundai, Suzuki nebo Fiat. Všechny mají jediný úkol – co nejvíc spořit palivo.
Auto se šestiválcem pod stromeček? Vybrali jsme ty nejdostupnější v Česku
I když jsou v menšině, najde se pořád poměrně široká nabídka aut se šestiválcovým motorem pod kapotou. Zajímavé jsou nejen výkonem a jízdními vlastnostmi, ale i kvalitou zpracování. Objevují se totiž až na výjimky v luxusních vozech. Vybrali jsme ty nejdostupnější v Česku.
Velký kufr, malá spotřeba. Hledali jsme nejúspornější kombíky na trhu
Kategorie kombi je mezi českými řidiči stále velmi oblíbenou. Najít takové auto, které bude kombinovat prostorný zavazadelník a úsporný motor však není až zas tak lehké. Zejména, pokud chceme, aby vůz konzumoval maximálně pět litrů paliva na 100 kilometrů.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama