ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Škoda Superb: nové motory 1.6 TDI GreenLine a 2.0 TDI 4x4 DSG, změny v ceníku
25. října 2010

reklama
Škoda Superb a Superb Combi dostala v rámci modelového roku 2011 nový motor 1.6 TDI GreenLine se spotřebou 4,4 l nafty. Novinkou je i spojení naftového motoru 2.0 TDI s automatem DSG a pohonem všech kol.

Škoda Superb a Superb Combi dostala v rámci modelového roku 2011 nový motor 1.6 TDI GreenLine se spotřebou 4,4 l nafty. Novinkou je i spojení naftového motoru 2.0 TDI s automatem DSG a pohonem všech kol.

Nový Superb GreenLine má mnohem více předpokladů k úspěchu než předchůdce. Motor 1.6 TDI spotřebuje o 0,5 l méně než původní motor pro Superb GreenLine 1.9 TDI a konzumace 4,4 l nafty v kombinovaném režimu patří ve střední třídě k úplně nejnižším.

Superb GreenLine dosahuje o 0,6 l nižší spotřeby než klasický Superb 1.6 TDI. Výrobce toho dosáhl aerodynamickými úpravami spodní části vozu a sportovním podvozkem, Start-Stop systémem vypínajícím motor při zastavení například na křižovatkách, využitím brzdné energie (takzvanou rekuperací), pneumatikami s nižším valivým odporem nebo spojlerem na zádi auta, který pomáhá nižšímu odporu vzduchu.

Novinkou je Superb Combi GreenLine, který zvládá stejně nízkou spotřebu jako základní karoserie. Zajímavé je, že zatímco u Octavie Combi verze GreenLine zmizela, kombík od Superbu ji nově dostal.

Zajímavá je i cenová politika. Superb GreenLine na rozdíl od předchůdce netvoří samostatný stupeň výbavy, ale je k dostání ve třech nejnižších stupních Comfort, Ambition a Elegance. Kromě výše uvedených úprav se liší pouze tím, že má u výbavy Elegance menší kola a u všech stupňů nelze objednat některé příplatkové prvky, například střešní okno nebo vyhřívané čelní sklo. Cenový rozdíl mezi Superbem 1.6 TDI a 1.6 TDI GreenLine činí ve výbavě Comfort pouze 10 tisíc u limuzíny a 9 tisíc u kombi. Nejlevnější Škoda Superb GreenLine tak přijde na 604 900 Kč, kombi začíná na částce 623 900 Kč.

Druhou novinku Superbu pro modelový rok 2011 tvoří stejně jako u Octavie motor 2.0 TDI/103 kW v kombinaci s pohonem všech kol a automatickou převodovkou. Motorizace je dostupná pro Superb a Superb Combi od druhé výbavy Ambition. Nejlevnější Superb 2.0 TDI/103 kW 4x4 DSG tak přijde na 841 900 Kč. Kombi začíná o 25 tisíc výš.

Poslední změnu v ceníku tvoří fakt, že nejsilnější motorizace 3.6 FSI V 4x4 DSG už nebude k dostání s nejnižší výbavou Comfort, ale pouze od výbavy Ambition - tedy od 932 900 Kč u limuzíny a 957 900 kč u kombi.

Superby modelového roku 2011 se začnou vyrábět od 8. listopadu, ale podle nového ceníku lze již nyní objednávat. I proto změny najdete i v sekci Autodata na portálu www.vybermiauto.cz.

Detaily k cenám, výbavám a technickým datům Superbu objevíte po kliknutí zde, Superbu Combi zde. V sekci Autodata si také můžete modely porovnat s konkurenty podle více než 200 libovolně zvolených parametrů.

Podrobné testy obou karosářských verzí Superbu se nacházejí v sekci Autoblok. Základní karoserii najdete po kliknutí zde a Combi zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama