ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Škoda Scala dostala nový základní motor a tím i cenu: 369 900 korun
22. července 2019

reklama
Mladoboleslavská automobilka rozšířila ceník své letošní novinky. Ta se konečně nabízí i s motorem 1.0 TSI ve dvou výkonnostních verzích, přičemž ta nižší tvoří také nový základ hatchbacku nižší střední třídy. Nově přibyl i silný motor v kombinaci s manuálem

Škoda Scala má nový základní motor a tím i cenu. Vůz s jednotkou 1.0 TSI o výkonu 70 kW a s manuální převodovkou koupíte za 369 900 korun. Tato verze je určena pouze pro základní výbavu Ambition. Další novou motorizací je 1.0 TSI o výkonu 85 kW kombinovaná s automatickou převodovkou DSG: Ta vyjde na 434 900 korun ve výbavě Ambition ale prodává se i ve vyšší. Do třetice se nabídka rozšířila také o kombinaci čtyřválce 1.5 TSI 110 kW s manuální šestistupňovou převodovkou. Kompletní ceník Škody Scala najdete zde.

Škoda Scala je želízkem v ohni domácí automobilky. Tím, že se nově nabízí se slabším základním motorem a tím i nižší cenou, je více konkurenceschopná. Proto jsme ji postavili do souboje s jejími hlavními konkurenty. Porovnali jsme její základní variantu s Hyundai i30, Renaultem Mégane a Fiatem Tipo hatchback. Jak to dopadlo? To najdete pod tímto odkazem.

Pokud pátráte po hatchbacku nižší střední třídy s co nejnižší cenou, pak jsme pro vás připravili také přehled vozů této kategorie. Hledali jsme je v cenovém rozpětí od 299 tisíc korun, za které se doprodává předchůdce Scaly v podobě Škody Rapid po 500 tisíc. Výsledek najdete zde.

Přečtěte si také náš nedávný test Škody Scala s nejsilnějším benzinovým motorem a automatickou převodovkou DSG. Stačí kliknout sem.

Autor: Jan Markovič

reklama
21. srpna 2017
Test Hyundai i30
Test oblíbeného hatchbacku Hyundai i30 jsme rozšířili o zkušenosti s variantou 1.6 CRDi ve středním výkonu 81 kW. Jde o celkem kultivovaný motor. Jak se dočtete v recenzi, jeho spotřeba nás ale až zas tak neoslnila.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai i30
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama