ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Škoda Octavia - modelový rok 2011: nové motory, změny v ceníku
20. října 2010

reklama
Škoda Octavia už se dá objednávat ve verzi pro modelový rok 2011. Motory 1.4 MPI a 1.6 TDI Greenline mají výrazně nižší spotřebu. Rozšířila se akční nabídka Octavia Edition CZ. Verzi 4x4 lze mít nově s automatem.

Škoda Octavia už se dá objednávat ve verzi pro modelový rok 2011. Motory 1.4 MPI a 1.6 TDI Greenline mají výrazně nižší spotřebu. Rozšířila se akční nabídka Octavia Edition CZ. Verzi 4x4 lze mít nově s automatem.

Podíváte-li se na stránky www.skoda-auto.cz, najdete tam u většiny modelů ceníky datované od 8. listopadu. Toto datum znamená rozjezd výroby modelového roku 2011. Podle většiny položek nového ceníku už se dají škodovky objednávat. Co všechno se mění u Octavie?

Nejvýznamnější změnou z pohledu českého zákazníka je modernizace základního motoru 1.4 MPI, který nově splňuje emisní normy Euro 5. Mnohem důležitější ale je fakt, že jeho spotřeba klesla o významných 0,6 l na 6,4 l v kombinovaném režimu. Zároveň ale také o více než sto kilogramů pokleslo užitečné zatížení, tedy hmotnost věcí, které se mohou do auta naložit. Cena se nemění, nejlevnější Octavia Prima 1.4 MPI stojí i nadále 332 900 Kč, kombi je vždy o třicet tisíc dražší. Ani příznivější parametry spotřeby zatím neznamenají, že by se o tuto verzi zvýšil zájem. Není totiž zařazena do akční nabídky Octavia Edition CZ, takže se mnohem více vyplatí pořídit si Octavii 1.2 TSI - motor výkonnější, úspornější a díky aktuální slevě jen o dva tisíce dražší.

Totéž platí pro verzi 1.6 LPG. Také ona splňuje nově emisní normu Euro 5. Tady to ale neznamená žádné vylepšení spotřeby a ani tato verze nebyla zařazena do akce Octavia Edition CZ. Cena se tedy nemění a 403 900 Kč ve spojení s výbavou Prima je příliš vzhledem k tomu, že o třicet tisíc levněji lze pořídit akční verzi s turbodieselem 1.6 TDI.

Další novinkou jsou výrazné změny u úsporné Octavie Greenline. Té sice stejně jako dříve bude pod kapotou pracovat motor 1.6 TDI ve spojení s pětistupňovou manuální převodovkou, ale díky řadě úprav klesla spotřeba o výrazných šest desetin litru na pouhých 3,8 l na 100 km.

Greenline se nově nabízí pouze ve spojení s karoserií liftback, nikoli jako kombi.

Mění se i výbava a ceny. Greenline ve standardu přijde o přední mlhovky a výškově stavitelné sedadlo spolujezdce. Výrazně se také omezila možnost příplatových výbav. V základním ceníku to znamená snížení ceny o deset tisíc na 498 900 Kč. Zařazení nové Octavie Greenline do akčního programu Octavia Edition ji zlevnilo o dalších 53 000 Kč. Cena 445 900 Kč zřejmě zaujme daleko širší okruh potenciálních zákazníků. Podobně vybavená Octavia 1.6 TDI Ambiente Edition CZ je totiž jen o šest tisíc levnější. Navíc má již zmiňované přední mlhovky a výškově stavitelné sedadlo spolujezdce, Greenline kontruje litými koly a hlavně spotřebou nižší o 0,7 l.

Poslední novinkou je automatická převodovka DSG pro Octavii Combi s pohonem všech kol ve spojení s naftovým motorem 2.0 TDI/103 kW. Jde o první spojení čtyřkolky s automatem u Octavie. Tuto motorizaci dostane i terénnější Octavia Scout. Škoda ji zařadila do akčního programu Edition CZ, takže po slevě 60 tisíc stojí od 644 900 Kč (s výbavou Ambiente). Scout vyjde po slevě 85 tisíc na 724 900 Kč. Příplatek za automat činí stejně jako u ostatních variant 55 tisíc. Spotřeba je o 0,3 l na 100 km vyšší než u manuální převodovky (5,9 l v kombinovaném režimu, 6,2 l u Scoutu).

Detaily k cenám, výbavám a technickým datům Škody Octavia, Octavia Combi, RS, Scout či LPG najdete v sekci Autodata, kde si také můžete modely porovnat s konkurenty podle více než 200 libovolně zvolených parametrů.

Test Škody Octavia objevíte v sekci Autoblok (například Combi po kliknutí zde).

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama