ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Seat Olé Sport - unikátní program dlouhodobého pronájmu nadupaných aut
13. února 2015

reklama
Seat vytvořil samostatný program operativního leasingu pro soukromé osoby, které rády jezdí výkonnými auty. Pojmenoval ho Olé Sport a v současnosti u něj tvoří polovinu všech smluv na tento typ financování.

Zaplatíte necelých třináct tisíc a jezdíte Seatem Leon Cupra (na snímku), který upaluje až 250 km/h a díky výkonnému motoru 2.0 TSI/206 kW zvládne sprint z místa na stovku pod šest vteřin. K tomu jde o krasavce na devatenáctipalcových kolech, s metalízou, LED světlomety nebo třeba nastavením tuhosti podvozku.

Dlouhodobý pronájem tohoto vozu s měsíční splátkou 12 999 korun trvá dva roky, během kterých můžete s vozem ujet maximálně 40 tisíc kilometrů. V ceně máte i havarijní pojištění s pětiprocentní spoluúčastí, servis nebo zimní sadu kol s přezutím. Po dvou letech nájmu auto vrátíte a můžete sáhnout po nějaké novějším dravci.

Jde asi o nejzajímavější příklad operativního leasingu Seat Olé Sport, který se zaměřuje výhradně na výkonné vozy této značky. Podle marketingového ředitele české pobočky Seatu Filipa Stoulila dělá "sportovní sekce" aktuálně polovinu obratu ze všech dlouhodobých pronájmů pro privátní osoby nabízených značkou. Zřejmě i proto, že konkurenti se zatím k ničemu podobnému neodhodlali a operativní leasing nabízejí pouze na varianty s běžnými motory a jízdními výkony.

Kdo chce kombinovat sport s praktičností, připlatí si měsíčně 598 korun a může řídit kombík Seat Leon ST Cupra se stejným výkonem.

A jaká jsou další auta nabízená v programu Seat Olé Sport? Nechybí tam slabší verze leonu, nadupaná verze Cupra s automatem, nebo kříženec kombíku a vozu kategorie SUV s pohonem všech kol Leon ST X-Perience:

Leon FR 1.4 TSI/92 kW                                      9499 Kč

Leon FR 1.8 TSI/132 kW                                 10 999 Kč

Leon Cupra 2.0 TSI DSG                                 13 999 Kč

Leon ST X-Perience 2.0 TDI/110 KW                 11 999 Kč

Leon ST X-Perience 2.0 TDI/135 KW DSG         12 999 Kč

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti.

Ačkoli Seat zůstává se svou flotilou sportovně laděných aut unikátem, obecně se operativní leasing pro soukromé osoby v Česku stále rozšiřuje. Nejnověji jej ohlásil Ford, který ale nezveřejnil konkrétní výše splátek a posílá zákazníky za kalkulací k prodejcům.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Nové Audi TT - kupé, roadster, sportovní verze TTS a cena pod milion
Audi uvedlo na český trh třetí generaci kompaktního kupé TT. Nejlevnější verze s dvoulitrovým benzinovým turbomotorem se prodává od 999 900 korun. Nechybí ani roadster se stahovací plátěnou střechou nebo ostrá verze TTS.
Další značky rozjely dlouhodobé pronájmy aut. Škoda je rozšířila a zdražila
Do začátku stačí několik tisíc a můžete jezdit novým autem. Za jeho používání platíte pravidelně každý měsíc paušální částku, vůz není váš. Operativní leasing neboli dlouhodobý pronájem pro privátní osoby rozjíždí stále více značek.
reklama
Peugeot 308 GT - nová nejvýkonnější verze pro hatchback i kombík
Peugeot přiveze na český trh sportovněji laděnou verzi modelu 308, kterou označuje písmeny GT. Bude ji prodávat v provedení hatchback i kombi SW. Pod kapotou se objeví benzinový motor 1.6 THP/151 kW a naftový dvoulitr 133 kW.
Jedenáct dravečků, kteří se spokojí s malým množstvím paliva
Zajímala nás auta s parádní dynamikou vyčíslenou tím, že zvládnou sprint z místa na stovku pod deset vteřin, a zároveň nízkou spotřebou benzinu. Objevili jsme jich jednenáct, které se podle výrobce vejdou do 4,7 l na 100 km.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama