ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Renault: nové motory pro Clio, Modus a Thalii
19. září 2010

reklama
Renault pokračuje ve výměnách motorů kvůli emisním normám Euro 5. Malé modely Clio, Thalia a Modus dostaly upravenou základní benzinovou dvanáctistovku. Ceny se nemění, technická data jen nepatrně.

Renault pokračuje ve výměnách motorů kvůli emisním normám Euro 5. Malé modely Clio, Thalia a Modus dostaly upravenou základní benzinovou dvanáctistovku. Ceny se nemění, technická data jen nepatrně.

Točivý moment benzinového motoru 1.2 u malého Clia vzrostl o 2 Nm na 107 Nm, kombinovaná spotřeba se snížila o desetinu litru na 5,8 l. Výkon zůstal na 55 kW. Z ceníku vypadla kombinace s automatickou převodovkou Quickshift. Změny platí pro tří a pětidveřovou variantu Renaultu Clio i kombi Grandtour. Ceny zůstávají na předchozích úrovních. Nejlevnější třídveřovou variantu pořídíte od 184 900 Kč, pětidveřový konkurent Fabie startuje stejně jako ona o 15 tisíc výš. Kombi Grandtour je k dostání od 224 900 Kč.

U malého multifunkčního vozu MPV Grand Modus přešly na normu Euro 5 oba motory 1.2 - bez turba i s turbem. U základní dvanáctistovky se to projevilo na větší svižnosti při zrychlení z 0 na 100 km/h. Nově zrychluje o 0,2 s rychleji během 13,5 s. To samé se podařilo o u turbomotoru 1.2 TCe, tady dělá zlepšený sprinterský čas 11,2 s. Zvýšil se také točivý moment motoru na 152 Nm a tím pádem i jeho síla a pružnost. Nepatrně se zvedla i kombinovaná spotřeba a to o 0,1 l na 6 litrů. Ceny zůstávají. V nabídce najdete pouze dobře vybavenou limitovanou sérii Geo za 249 900 Kč u motoru 1.2 a za 269 900 Kč u silnějšího 1.2 TCe.

Asi nejdramatičtější změny se udály v ceníku malého sedanu Renault Thalia. Z nabídky totiž vypadl benzinový motor 1.4 a turbodiesely 1.5 dCi naladěné na 47 i 63 kW. Zůstala pouze základní benzinová dvanáctistovka, která nově splňuje emisní limit Euro 5. Znamená to snížení maximální rychlosti o 3 km/h na 167 km/h, dále snížení městské spotřeby o 0,1 l na 7,6 l a snížení konzumace benzinu v mimoměstském cyklu o 0,2 l na 4,8 l. Kombinovaná spotřeba trochu překvapivě zůstala na 5,9 l. Také zde se nehýbalo s cenami. Znamená to nejlevnější nabídku na 169 900 korunách.

Ceny, standardní i příplatkové výbavy, technická data, barvy, fotografie, výsledky nárazových testů nebo prodeje modelů Renault v Česku najdete v sekci Autodata. Renaulty si zde můžete porovnávat s konkurenty podle více než 200 libovolně vybraných parametrů.

Podrobné testy modelů Clio, Clio Grandtour a Grand Modus objevíte v sekci Autoblok.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama