ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Renault Fluence nejprodávanějším dováženým autem
5. srpna 2010

reklama
Červencový žebříček nejprodávanějších osobních aut v Česku skončil překvapením: celkově třetí místo a první příčku v pořadí bez škodovek získal poprvé Renault Fluence. Na čele vystřídala Octavii menší Fabia.

Červencový žebříček nejprodávanějších osobních aut v Česku skončil překvapením: celkově třetí místo a první příčku v pořadí bez škodovek získal poprvé Renault Fluence. Na čele vystřídala Octavii menší Fabia.

Fluence (na snímku) se na třetí pozici vyšvihnul ze 17. místa v červnu. Zájem o malý sedan s vynikajícím poměrem ceny a výbavy byl enormní už na jaře, teprve nyní se ale dostává na zákazníky, kteří si auto začátkem roku objednali. Lze tedy očekávat, že se Fluence na čelních příčkách udrží i v dalších měsících.

Podobný skok mezi elitu může na podzim předvést Dacia Duster, která se potýká se stejným problémem jako Fluence na jaře - prodejci nemají dostatek aut na skladech.

Zajímavý je také osud nejoblíbenějšího zahraničního auta v Česku let minulých, vyvýšeného malého hatchbacku Ford Fusion. Ten po dlouhé době vypadl z první desítky pořadí modelů.

Díky 317 registrovaným fluencům se Renaultu podařilo získat v červenci prvenství i mezi dováženými značkami. Za prvních sedm měsíců letošního roku ale vede pořadí importérů Ford těsně před Volkswagenem.

Zatím spíše ojedinělý průnik do první desítky značek zaznamenala v sedmém měsíci Dacia, která TOP 10 uzavírá.

Výrazně si proti minulým měsícům polepšil Seat, jehož 13. místo je o pět příček lepší než v loňském červenci. Úspěch kombíku ST totiž katapultoval Ibizu na 15. příčku mezi modely.

Obligátně vedoucí značka Škoda v červenci utrhla podprůměrných 24 % nových registrací na českém trhu osobních aut. Výrazně si proti minulým měsícům pohoršila hlavně Octavia, kterou po dlouhých měsících nahradila v pozici nejprodávanějšího tuzemského modelu Fabia. Uvidíme, co s tím udělají aktuální slevy nazvané Octavia Edition CZ, jejichž podrobný popis najdete zde.

Zatímco v červnu obsadily škodovky první čtyři místa žebříčku modelů, tentokrát najdeme Yetiho až na 10. a Superba na 14. místě. Poslednímu modelu Škody, malému multifunkčnímu Roomsteru, patří 19. příčka.

Průběžnému pořadí modelů za rok 2010 nadále suverénně dominuje Octavia před Fabií, modelem Kia cee´d, Superbem, Yetim a VW Golf. Od třetího místa jsou rozdíly minimální a určitě se ještě budou v dalších měsících měnit.

Červencový žebříček modelů i pořadí v minulých měsících najdete zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama