ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Peugeot 308 přišel o některé motorizace. Naftový dvoulitr chybí úplně
6. ledna 2020

reklama
Francouzská automobilka zjednodušila ceník pro svůj hatchback a kombi řady 308. Už jej nekoupíte v základní výbavě Active v kombinaci s automatem. Z nabídky zcela odchází naftový čtyřválec 2.0 BlueHDi.

Peugeot se chce soustředit na menší motory. Alespoň to tak vypadá podle poslední změny, kterou prodělaly ceníky jeho modelu 308. Hatchback a kombi přišly o některé motorizace, vypadla i luxusní výbava GT. Oproti některý konkurentům tak francouzské auto nabídkou trochu zaostává.

Peugeot 308 přišel o motor 2.0 CRDi. Ten byl dostupný pouze ve výbavě GT, která byla také zrušena. Nově se ta prodává jen ve dvou verzích, tedy Active a GT Line. Ze základní Active ale vypadla kombinace benzinového tříválce 1.2 PureTech s automatickou převodovkou. Automat je určen už jen pro vyšší verzi GT Line a to pro oba motory, tedy 1.2 PureTech i 1.5 BlueHDi. Kompletní ceník Peugeotu 308 najdete zde.

Ještě více změn se odehrálo u Peugeotu 308 SW. Kombi také přišlo o verzi GT a s ní o motor 2-0 BlueHDi, z výbavy Allure ale byla navíc odstraněna motorizace 1.5 BlueHDi o výkonu 75 kW. Ve verzi Active stejně jako u hatchbacku už nekoupíte tříválec 1.2 PureTech s automatickou osmistupňovou převodovkou. Kompletní ceník Peugeotu 308 SW je zde.

Peugeot 308 je na trhu už poměrně dlouho. Zajímavé je ho proto srovnat s konkurenty. Základní model s benzinovým motorem a manuální převodovkou jsem proto vyzvali na souboj s Hyundai i30, Škodou Scala a Opelem Astra. Výsledek srovnání najdete pod tímto linkem.

Pokud se vám víc líbí vozy kategorie kombi, pak se podívejte na jejich výpis do půl milionu korun. Určitě si vyberete. Více už pod odkazem z této věty.

Autor: Jan Markovič

reklama
13. července 2017
Test Hyundai i30 kombi
Recenzi nové generace modelu Hyundai i30 kombi přivážíme krátce poté, co se začal prodávat na českém trhu. Třetí vydání kombíku vyráběného v Nošovicích jsme otestovali s novým benzinovým motorem 1.4 T-GDI.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai i30 kombi
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama