ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Opel Corsa: nový motor a snížení základní ceny na 184 900 Kč
24. srpna 2012

reklama
Opel o prázdninách hýbal ceníkem malé Corsy v třídveřovém i pětidveřovém provedení a to ve smyslu zlevňování i zdražování. Novinku pod kapotou představuje motor 1.4 Turbo.

Nejlevnější Opel Corsa Selection se základním benzinovým tříválcem 1.0/48 kW je i po snížení ceny o pět tisíc na 184 900 Kč druhým nejdostupnějším třídveřovým malým autem na trhu. Přehled všech do 200 tisíc korun najdete zde.

Základní provedení Selection obsahuje jen chudou výbavu zahrnující například dva airbagy nebo centrální zamykání.

Mnohem zajímavější nabídku představuje zvýhodněná třídveřová Corsa Comfort Selection obsahující například klimatizaci, audiosoustavu, palubní počítač nebo tempomat se silnějším motorem 1,2 l (63 kW). Výborně vybavené malé auto stojí 208 900 Kč, tedy o tisícovku méně než dříve. Porovnali jsme třídveřovou Corsu Selection 1.2 s Fiatem Punto a Renaultem Clio. Podívejte se zde.

Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Cena nejlevnější pětidveřové Corsy (na snímku) zůstala na 204 900 Kč, což není z hlediska poměru ceny a výbavy vzhledem ke konkurentům velikosti Škody Fabia žádný zázrak. Podle nás se vyplatí pořídit si lépe vybavené varianty.

Například výbava Sport obsahuje vše, co třídveřová Corsa Comfort Selection, a k tomu mimo jiné kola z lehké slitiny, přední mlhovky nebo zatmavená zadní skla. Nejlevněji se dá pořídit s motorem 1.2/63 kW za 249 900 Kč (ve třídveřové verzi stojí o 15 tisíc méně).

Novinku pod kapotou představuje u výbav Sport a Cosmo motor 1.4 Turbo s maximálním výkonem 88 kW, který nahrazuje 1.6 Turbo 110 kW. Není sice zdaleka tak dynamický (zrychluje z místa na stovku za 10,3 s proti 8,1 s u šestnástistovky), ale zato se chlubí mnohem nižší spotřebou (5,5 l benzinu na 100 km místo 7,3 l u šestnáctistovky). Obsahuje totiž stop-start systém vypínající motor po zastavení třeba na křižovatkách. Stojí o tři tisíce méně než šestnáctistovka, tedy 301 900 Kč u pětidveřové Corsy a o patnáct tisíc méně s třídveřovou variantou.

Porovnali jsme pětidveřovou Corsu 1.4 Turbo Sport se Seatem Ibiza 1.2 TSI a Peugeotem 208 1.6 VTi - podívejte se zde.

Kompletní ceník pětidveřové Corsy včetně standardních a příplatkových výbav, technických dat a dalších podrobností najdete zde. Třídveřové provedení si prohlédněte zde.

Podrobný test pětidveřové Corsy čtěte zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama