ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Nový Opel Meriva: cena od 329 900 Kč
30. července 2010

reklama
Opel dnes odtajnil kompletní ceník nové Merivy. Základní cena 329 900 Kč je nejvyšší mezi malými MPV, zahrnuje ale klimatizaci a další zajímavé prvky výbavy. Potěší nízké ceny příplatků.

Opel dnes odtajnil kompletní ceník nové Merivy. Základní cena 329 900 Kč je nejvyšší mezi malými MPV, zahrnuje ale klimatizaci a další zajímavé prvky výbavy. Potěší nízké ceny příplatků.

Nový Opel Meriva patří díky bočním dveřím otvíraným od sebe mezi nejočekávanější novinky letošní roku - a to nejen v kategorii malých víceúčelových vozů označovaných MPV. Základní cena 329 900 Kč vyšší o 55 tisíc proti doprodávané Merivě první generace a o 5000 Kč proti Astře může pro někoho znamenat nepříjemný šok, který se Opel snaží vykompenzovat zaváděcím bonusem v podobě klimatizace a palubního počítače zdarma pro základní výbavu Selection. Klimatizací bez příplatku se ale v nejlevnějším provedení mohou pyšnit i dnes už stará Meriva první generace nebo někteří konkurenti.

Základní výbava Selection u nového Opelu Meriva obsahuje standardně ještě třeba stabilizační systém ESP, elektricky ovládaná přední okna a vyhřívaná zpětná zrcátka, volant stavitelný v obou osách, výškově stavitelné sedadlo řidiče, dvojici čelních airbagů či patnáctipalcová kola. Pokud bychom tyto prvky vzali jako požadavek i u soupeřů, cenový odstup Merivy se trochu sníží, stále ale zůstává mezi nejdražšími.

Druhá výbava Enjoy obsahuje proti Selectionu navíc boční a hlavové airbagy, rádio s CD/MP3 přehrávačem a šestnáctipalcová kola. Cosmo přihazuje například mlhovky, kola z lehkých slitin, tempomat nebo volant potažený kůži s ovládáním rádia. Na obě vyšší výbavy se vztahuje zaváděcí sleva 20 000 Kč. Enjoy je ve srovnatelné motorizaci o 20 000 Kč dražší než Selection, o dalších 20 000 Kč výš leží nejvyšší Cosmo.

Velmi příjemné počtení představuje seznam příplatkové výbavy, jejíž ceny jsou výrazně nižší než u konkurence.

Nový Opel Meriva řadí výrobce stejně jako první generaci k malým vozům MPV, ale v této kategorii auto na délku nemá konkurenci. Dokonce překonává některé vozy (Citroën Xsara Picasso) řadící se o třídu výš. I to je třeba brát v potaz při hodnocení ceny. Na druhou stranu musíme zmínit, že právě Xsara Picasso se prodává v nižší cenové hladině než nový Opel Meriva.

Ceník Opelu Meriva nové generace obsahuje osm motorů, pro začátek ale bude k dispozici pět z nich. Tři benzinové čtrnáctistovky, z toho dvě s turbem, a nafťáky o objemu 1,3 l a 1,7 l s automatem. Nejlevnější diesel přijde ve spojení s výbavou Selection na 384 900 Kč.

V průběhu podzimu dorazí do Česka i tři zbývající turbodiesely: třináctistovka Ecoflex s vyšším výkonem, ale nižší spotřebou a dvě výkonnější varianty sedmnáctistovky v kombinaci s manuální převodovkou.

Ceny, výbavy i technická data nového Opelu Meriva můžete na portálu www.vybermiauto.cz porovnávat v sekci Autodata s konkurenty podle libovolně zvolených parametrů.

Podrobný test novinky najdete v sekci Autodata zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama