ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Nový motor pro Dacie: Logan MCV a Sandero dostaly litrový tříválec
17. ledna 2020

reklama
Pohonná jednotka je už v ceníku a je jí tedy možné objednat. Na silnice ale vyjede až v následujících měsících. Parametry slibují svižnější svezení.

České zastoupení rumunské automobilky nasadilo pod kapotu dalších dvou modelů nový motor 1.0 TCe. Přelňovaný benzinový tříválec má výkon 74 kW a točivý moment 170 Nm. Technické parametry zatím pro jednotlivé vozy nejsou zaneseny (v technických parametrech je zapsáno N/A). Ty automobilka aktualizuje, až se její auta s touto jednotkou vydají do provozu. Objednávat je už ale lze.

Nejlevněji se k nové pohonné jednotce dostanete za volantem Dacie Sandero. V její výbavě Arctica stojí 263 400 korun. Ve vyšší verzi Stepway je pak k dispozici za 292 400 korun. Kompletní ceník Dacie Sandero najdete pod tímto odkazem. Varianta Stepway má vlastní ceník a technické parametry, najdete je zde.

Pokud byste si raději vybrali praktičtější kombi, můžete zaplatit 278 400 korun za Dacii Logan MCV 1.0 TCe. Za tyto peníze ji dostanete v provedení Arctica. Ve verzi Stepway se pak prodává za 307 400 korun. Ceník Dacie Logan MCV najdete zde. Klikněte na tento odkaz, pokud se chcete seznámit s variantou Stepway.

Dacie patří k nejlevnějším autům na českém trhu. I tak ale stojí za srovnání s konkurencí, zejména pokud jde o nový stokoňový motor. Proto jsme Sandero 1.0 TCe porovnali s výběrem aut dalších malých aut. Postavilo se proti Hyundai i20, Renaultu Clio i Škodě Fabia. Výsledek je zde.

Pokud hledáte naopak lebné kombi, pak se podívejte na výpis vozů této kategorie do půl milionu korun. K dispozici je zde.

Autor: Jan Markovič

reklama
12. října 2018
Test Hyundai i20
Recenzi modelu Hyundai i20 přivážíme poté, co konkurent Škody Fabia prodělal facelift. Testovali jsme verzi s novinkami: živým motorem 1.0 T-GDI/88 kW a sedmistupňovým automatem. Co dál se na malém hatchbacku měnilo?
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai i20
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama