ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Nová generace vozů z Kolína zlevňuje. Citroën C1 stojí od 209 900 Kč
27. března 2015

reklama
Peugeot už dvakrát snížil cenu minivozu 108, takže klesla až o třicet tisíc. Dvakrát zlevnily i některé verze Citroënu C1. Díky nové základní verzi Live se pětidveřová verze prodává od 209 900 korun.

Nedaleko od středočeského Kolína se vyrábějí minitrojčata Citroën C1, Peugeot 108 a Toyota Aygo. Zatímco u posledně jmenovaného se ceny od uvedení na trh dosud neměnily (podrobnosti zde), francouzské značky musely svá mrňata kvůli malému zájmu zlevňovat.

Citroën zlevnil v lednu vyšší výbavu Shine a to až o 27 tisíc (podrobnosti zde), v únoru u nejvyšší specifikace pětidveřové verze 1.2 Shine Airscape ubral dalších pět tisíc, ale třeba provedení 1.0 ETG Feel o stejnou částku zdražil.

Zároveň ale Citroën zavedl u pětidveřové verze C1 (na snímku) novou základní výbavu Live. Ta stojí o třicet tisíc méně než dosud nejlevnější stupeň Feel a postrádá v porovnáním s ním klimatizaci (je za příplatek 15 tisíc), rádio, dálkové ovládání centrálního zamykání, elektricky ovládaná okna a dělené opěradlo zadního sedadla. Standard zahrnuje například palubní počítač, výškově stavitelné sedadlo řidiče, LEDky pro denní svícení nebo šest airbagů.

Prodává se od 209 900 korun. Tím pádem se Citroën C1 stal nejlevnějším autem z Kolína (od 209 900 Kč se prodává i Toyota Aygo, ale v třídveřové verzi) a zařadil se mezi nejdostupnější nová auta v Česku. Přehled všech verzí nových vozů s cenou do 220 tisíc korun na českém trhu seřazených od nejnižší ceny si prohlédněte zde.

Porovnali jsme nový Citroën C1 Live s nejprodávanějšími minivozy v Česku - modely Hyundai i10 a Škoda Citigo. Podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Kompletní ceník pětidveřového Citroënu C1 včetně prvků standardní a příplatkové výbavy nebo technických údajů naleznete zde. Podrobný test čtěte zde.

Peugeot zatím u 108 základní výbavu Access do nabídky na českém trhu nenasadil a prodává se pouze ve vyšších stupních Active a Allure. Aktuálně základní výbava Active je po únorovém a březnovém snižování cen o dvacet tisíc levnější než při uvedení na trh. Třídveřová karoserie se prodává od 233 900 korun, pětidveřová o pět tisíc dráž. Standard výbavy Active zahrnuje například klimatizaci, rádio s ovládáním na volantu a bluetooth handsfree umožňujícím legální telefonování za jízdy, dálkově ovládané centrální zamykání nebo palubní počítač.

Dokonce o třicet tisíc už zlevnil vyšší stupeň Allure, za který se proti Activu připlácí jen 17 tisíc. Za ty dostanete mimo jiné dotekovou obrazovku multimediálního systému, patnáctipalcová litá kola nebo přední mlhovky.

Porovnali jsme nejlépe vybavený Peugeot 108 s Toyotou Aygo a Volkswagenem Up!. Podívejte se zde.

Kompletní ceník pětidveřového Peugeotu 108 si prohlédněte zde. Podrobný test čtěte zde.

reklama
2. září 2014
Test Citroën C1 5dv.
Nová auta z kolínské továrny TPCA, Peugeot 108 a Toyotu Aygo, už jsem zkoušel na mezinárodních prezentacích. Třetí z trojčat, Citroën C1, prošlo tvrdým týdenním testem na českých dálnicích i okreskách. Jak si vedlo?
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Citroën C1 5dv.
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama