ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Nissan zlevnil Note, Juke a Pulsar. Qashqai se opět prodává i jako 4x4
27. února 2015

reklama
Malý kříženec hatchbacku a MPV Note zlevnil o dvacet tisíc stejně jako poloterénní Juke. Dokonce o třicet tisíc se snížila cena naftových verzí rodinného hatchbacku Pulsar. Do nabídky modelu Qashqai se vrátila verze s pohonem všech kol.

Nissan zahájil rok 2015 zlevněním modelu X-Trail a pohyby cen oběma směry u Qashqaie (podrobnosti zde), v únoru pokračoval ve zlevňování u menších vozů Note, Juke a Pulsar.

Nová generace křížence malého hatchbacku a víceúčelového vozu MPV Note prodávaná od roku 2013 zlevnila po plošném snížení cen o dvacet tisíc na své historické minimum. Note se aktuálně prodává od 209 900 korun a v rámci víceúčelových aut jde o druhou nejnižší cenu za podstatně větší Dacií Dokker. Aktuální přehled všech verzí vozů kategorie MPV do 300 tisíc si prohlédněte zde. S touto vstupní cenou se Note řadí i mezi nejdostupnější malé hatchbacky.

Nejlevnější Note 1.2 Visia disponuje ve standardu například čtveřicí airbagů, tempomatem udržujícím řidičem nastavenou rychlost, omezovačem rychlosti, palubním počítačem informujícím třeba o spotřebě paliva nebo elektricky ovládanými vnějšími zrcátky. Za rádio a klimatizaci se však musí připlácet třicet tisíc korun.

Druhá výbava Acenta už tyto prvky obsahuje a přidává například bluetooth handsfree umožňující legální telefonování za jízdy, litá kola nebo elektricky ovládaná zadní okna. Po zlevnění se prodává od 265 500 korun. Většinou Note porovnáváme s vozy MPV, po zlevnění však o něm zřejmě budou uvažovat i zájemci o malý hatchback. Porovnali jsme tak verzi 1.2 Acenta s novými generacemi vozů Hyundai i20 a Škoda Fabia. Podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Kompletní ceník nového Nissanu Note včetně prvků standardní a příplatkové výbavy nebo technických údajů najdete zde. Podrobný test čtěte zde.

O dvacet tisíc korun se snížila cena také u malého SUV Juke. Nejlevnější verze 1.6 Visia se nyní prodává od 274 900 korun. Jde o historicky nejnižší cenu modelu po loňské modernizaci. Svalnatý malý nissan se tak dostal mezi nejdostupnější SUV na českém trhu, jak se můžete přesvědčit v přehledu všech verzí aut této kategorie do 350 tisíc zde.

Základní výbava Nissanu Juke obsahuje třeba autorádio, ale chybí jí klimatizace. Výhodnější nám připadá vyšší varianta Visia Plus s klimatizací a litými koly, kterou lze nově pořídit od 304 900 korun. Porovnali jsme toto provedení poháněné základním benzinovým motorem s objemem1,6 l s Citroënem C4 Cactus a ze skladů se doprodávajícím Suzuki SX4 - podívejte se zde.

Kompletní ceník Nissanu Juke po zlevnění včetně prvků standardní a příplatkové výbavy nebo technických údajů najdete zde. Podrobný test čtěte zde.

O třicet tisíc korun zlevnily naftové verze nového hatchbacku Nissan Pulsar. Jedná se o první snižování cen u tohoto konkurenta VW Golf, který přijel na český trh v září loňského roku. Nejlevnější Pulsar 1.5 dCi se základní výbavou Visia se nyní prodává od 365 tisíc. Rozdíl proti benzinovému turbomotoru 1.2 DIG-T se snížil na 36 tisíc. Mezi hatchbacky velikosti VW Golf existují i nadále levnější dostupnější auta s naftovým motorem, ale většinou s nižším výkonem. Ověřit si to můžete v přehledu všech verzí takových vozů do 400 tisíc zde.

Ceník Nissanu Pulsar objevíte zde. Podrobný test čtěte zde.

Do nabídky rodinného SUV Qashqai (na snímku) se vrátil naftový motor 1.6 dCi a to ve všech verzích. Qashqai se tak dá znovu pořídit i s pohonem všech kol. Šestnáctistovka s pohonem přední nápravy stojí se základní výbavou Visia od 522 400 korun. Prodává se tak o značných 75 tisíc dráž než slabší patnáctistovka. Za verzi s automatickou převodovkou CVT stejně jako za pohon všech kol se připlácí dalších 50 tisíc.

Porovnali jsme Nissan Qashqai 1.6 dCi 4x4 s akční výbavou N-TEC za 681 400 korun se Suzuki S-Cross a Volkswagenem Tiguan - podívejte se zde.

Kompletní aktuální ceník nového Nissanu Qashqai najdete zde. Podrobný test čtěte zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama