ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Nissan v dubnu měnil ceny oběma směry, ale více zdražoval
7. dubna 2015

reklama
Nissan zdražil začátkem dubna o patnáct tisíc malé MPV Note a malé SUV Juke. U rodinného SUV Qashqai a většího X-Trailu hýbal cenami v obou směrech. Přinášíme podrobnosti a porovnání s konkurenty.

Nissanu se podařilo v březnu proniknout do TOP 10 nejúspěšnějších značek z hlediska registrací nových osobních aut na českém trhu (podrobnosti zde). Jeho meziroční růst činil více než 86 procent. S takovými výsledky si značka mohla v dubnu dovolit zdražení, i když u některých modelů hýbala cenami oběma směry.

Z historického cenového dna, na které klesly po zlevnění koncem února, se odrazily malé vozy Note a Juke. Oba plošně zdražily o patnáct tisíc.

Kříženec malého hatchbacku a víceúčelového vozu MPV Nissan Note se aktuálně prodává od 224 900 korun a přes zdražení jde v rámci víceúčelových aut o druhou nejnižší cenu za podstatně větší Dacií Dokker. Aktuální přehled všech verzí vozů kategorie MPV do 300 tisíc si prohlédněte zde. S touto vstupní cenou se Note řadí i mezi dostupné malé hatchbacky. K ceníku, složení jednotlivých výbav nebo podrobnému testu modelu se dostanete po kliknutí na jeho aktivní jméno, což platí i pro ostatní auta uvedení v tomto článku.

Nejlevnější verze malého SUV Nissanu Juke 1.6 Visia se nyní prodává od 289 900 korun. Přes zdražení zůstává svalnatý nissan mezi nejdostupnějšími SUV na českém trhu, jak se můžete přesvědčit v přehledu všech verzí aut této kategorie do 350 tisíc zde.

Změny v ceníku jsme objevili i u nejprodávanějšího modelu Nissanu nejen v Česku, ale i v Evropě - rodinného SUV Qashqai (na snímku). O deset tisíc zlevnily všechny verze naftového motoru 1.6 dCi včetně pohonu všech kol. U základní výbavy Visia se snížila také cena benzinového turbomotoru 1.2 DIG-T, tedy nejdostupnějšího provedení. Nejlevnější Qashqai se tak nyní prodává od 384 900 korun. Mezi kompaktními SUV jde o jeden z levnějších vozů, jak se můžete přesvědčit v přehledu všech verzí do 400 tisíc zde.

Základní výbava Nissanu Qashqai obsahuje ve standardu například klimatizaci, rádio s USB připojením, šest airbagů, tempomat udržující řidičem nastavenou rychlost, omezovač rychlosti, asistent pro rozjezd do kopce, multifunkční volant nebo LED denní svícení.

Porovnali jsme Nissan Qashqai 1.2 DIG-T Visia s modely Hyundai ix35 a Suzuki S-Cross - podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

U Qashqaie jsme ale nezaznamenali pouze zlevnění. Všechna provedení s naftovým motorem 1.5 dCi o deset tisíc dražila. Propast mezi motory 1.5 dCi a 1.6 dCi se tak zmenšila na 55 tisíc.

Měnily se také ceny u většího X-Trailu, který se nabízí pouze s naftovou šestnáctistovkou. Verze s pohonem přední nápravy o dvacet tisíc zlevnily, naopak pohon všech kol o třicet tisíc zdražil. Cena nejdostupnějšího Nissanu X-Trail 1.6 dCi Visia klesla na 579 900 korun. Mezi SUV střední třídy s naftovým motorem jde o druhý nejdostupnější model na trhu, jak zjistíte z přehledu všech verzí do 600 tisíc zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama