ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Nejprodávanějším vozem v Česku už není Škoda Octavia. Dotahuje ji Hyundai i30
12. července 2021

reklama
Nečekaná změna se v červnu odehrála na předních příčkách v prodejnosti. Škoda Octavia se propadla z prvního na třetí místo. Vystrčila ji odtud nová Škoda Fabia a předběhla i Škoda Kamiq. Hyundai se nebezpečně blíží.

Vozů značky Škoda najdete v červnovém žebříčku prodejnosti stále mnoho. Jsou to tři nejprodávanější vozy, ale také pátý, šestý a osmý. Mladá Boleslav tak vlastně ovládá top 10 v Česku. Jen tu a tam se mezi její modely vklíní konkurence v podobě Hyundai i30, Tucson, VW Golf nebo Dacie Duster. Ta desítku uzavírá.

Zajímavá změna se odehrála na předních příčkách. Škoda Octavia, která se dlouhou dobu držela na špici, klesla na třetí místo. Předběhla ji nyní první Škoda Fabia s 1644 kusy registrovanými v červnu 2021. Druhá je Škoda Kamiq s 1511 kusy. Octavia má 1287 registrací a velmi nepříjemně se na ni dotahuje Hyundai i30. Ta už má 1219 registrací.

Jaká jsou nejprodávanější auta v červnu 2021 na českém trhu? Podívejte se na následující žebříček top 10 z nich. Na každý model zároveň můžete kliknout a dostanete se tak do kompletního ceníku, kde najdete nejen technické údaje, fotografie a položky všech výbav, ale v mnoha případech i podrobnou recenzi.

Nejprodávanější vozy v Česku (červen 2021)

1. Škoda Fabia - 1644 kusů
2. Škoda Kamiq - 1511 kusů
3. Škoda Octavia - 1287 kusů
4. Hyundai i30 - 1219 kusů
5. Škoda Karoq - 1119 kusů
6. Škoda Scala - 1053 kusů
7. Volkswagen Golf - 638 kusů
8. Škoda Kodiaq - 601 kusů
9. Hyundai Tucson - 598 kusů
10. Dacia Duster - 521 kusů

Zdroj: SDA

Autor: Jan Markovič

reklama
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai i30
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Hyundai Kona i Ford Puma. Toto jsou nejlevnější malá SUV na benzin
Vybírali jsme nejlevnější malá SUV na českém trhu. Parametry byly jednoduché – cena do 450 tisíc korun a benzinový motor pod kapotou. Nejlépe turbo. Našli jsme celkem 11 aut, které splňují naše požadavky a tak je z čeho vybírat.
Žebříček: Nejlevnější hybridy v Česku? Stačí na ně i 300 tisíc
Sestavili jsme přehled nejdostupnější hybridů na českém trhu. Pod 300 tisíc korun se vejdou dva, nejvíce jich ale seženete do 450 tisíc korun. Jsou mezi nimi hlavně Hyundai, Suzuki nebo Fiat. Všechny mají jediný úkol – co nejvíc spořit palivo.
reklama
Už žádné škrabání! Tady je 10 nejlevnějších aut s vyhřívaným čelním sklem
Vyhřívané čelní sklo je u aut žádoucí zejména v místech, kde umí zima řidiče pořádně potrápit. Možná tak často nebudete rozmrazovat v Praze jako v Liberci, ale v Česku by se mohla tato položka hodit každému. Nejlevnější auto s ní přitom vyjde na 285 400 korun.
Automobilový trh po druhé vlně koronaviru znovu ožívá. Prodeje v Evropě prudce rostou
Za posledních pár měsíců výrazně stoupl počet registrací nových vozidel. V dubnu meziročně vzrostl o 218,6 procenta na 862 226 vozů, avšak na stav před pandemií se ještě nevrátil. Oznámilo to Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).
Volkswagen ID.4 dostal tři nové verze výbavy a jeden motor navíc
Velké změny se odehrály v ceníku elektromobilu Volkswagen ID.4, který je sesterským vozem Škody Enyaq iV. Auto se zbavilo původních sedmi výbav a jako náhradu dostalo tři nové. Nově je ho možné pořídit také v motorizaci GTX 220 kW.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama