ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších velkých rodinných aut kategorií MPV a SUV na naftu
22. března 2015

reklama
Hledali jsme nejlevnější auta mezi kategoriemi MPV (víceúčelové vozy) a SUV (poloterénní auta). V úvahu jsme brali modely minimálně střední třídy s možností převozu sedmi osob a na naftu.

Renault tento týden uvedl na český trh novou generaci svého Espace (podrobnosti zde). Bývalý spoluzakladatel skomírající kategorie MPV (víceúčelová auta) se nechal inspirovat čím dá úspěšnějšími vozy SUV (poloterénní auta).

Faktem je, že tyto dvě kategorie se čím dál více prolínají, takže jsme přistoupili na tuto hru a vydali se hledat nejlevnější auta v obou kategoriích najednou. Šlo nám ale pouze o velké vozy minimálně střední třídy, které alespoň v některé verzi převezou až sedm osob (není podmínkou pro nejlevnější varianty v žebříčku) a naftovými motory. Jde tedy o vysněná auta aktivních českých rodin a párů nabízející spoustu prostoru a pohodlí.

Níže přinášíme deset aktuálně nejlevnějších takových vozů na českém trhu. Do výběru jsme zařadili pouze čistě osobní auta, nikoli osobní verze dodávek:

Nissan X-Trail 1.6 dCi                    od 599 900 korun (na snímku)

Fiat Freemont 2.0 MultiJet                  601 400 korun

Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D             630 000 korun

Ford S-MAX 2.0 TDCi                         669 990 korun

Seat Alhambra 2.0 TDI                       746 900 korun

Ford Galaxy 2.0 TDCi                         757 990 korun

Kia Sorento 2.2 CRDi                         759 980 korun

Renault Espace 1.6 dCi                      769 000 korun

Volkswagen Sharan 2.0 TDI                 827 900 korun

Kia Sorento nová 2.2 CRDi                  909 980 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny z oficiálních ceníků výrobců platí k 22. 3. 2015.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky, i když některé modely by se do první desítky vešly s více motory nebo stupni výbav.  Kompletní přehled všech verzí naftových MPV a SUV s cenou do milionu včetně výhradně pětimístných modelů najdete zde.

V našem TOP 10 žebříčku se sešla zajímavá směska aut. Kromě devíti vozů střední třídy tam máme i zástupce vyšší kategorie (Freemont). Tradiční MPV zastupují S-MAX, Alhambra, Galaxy a Sharan, naopak mezi typická SUV patří X-Trail, Outlander a Sorento. Freemont je kříženec tak půl napůl, nový Espace má nejvíce z MPV, ale využívá i některé prvky SUV nebo kombi.

Nejúspornějším autem našeho výběru podle údajů výrobce je nový Renault Espace, u něhož výrobce udává spotřebu jen 4,5 l nafty na 100 km. Nejčipernější je nová Kia Sorento, která sprintuje z místa na stovku během rovných devíti sekund.

Kategorie velkých rodinných aut kategorií MPV a SUV prochází aktuálně docela výraznými změnami. Volkswagen Sharan se v nejbližších měsících předvede v modernizovaném provedení a Ford S-MAX ve zcela nové generaci. Mezi nedávné novinky patří kromě Espace a Sorenta také Nissan X-Trail.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Nejúspornější auta s pohonem všech kol
Jedenáct nejméně žíznivých aut s pohonem všech kol se spokojí se spotřebou mezi 4,2 a 4,5 l. Nejlépe jsou na tom Mini Countryman (na snímku) a nové Suzuki Vitara. Mezi nejlepšími nechybí škodovky nebo kombíky.
Zájem o nová auta v Česku předčil v únoru všechna očekávání
Meziroční únorový nárůst o 28 procent. Suverénně nejlepší druhý měsíc všech dob. Devět z deseti nejúspěšnějších značek v plusu proti loňsku. To jsou informace týkající se registrací nových aut v Česku.
reklama
Deset nejlevnějších sedanů a liftbacků střední třídy s naftovým motorem
Nejlevnějším autem střední třídy s naftovým motorem je Citroën C5 1.6 HDI za 489 900 korun. Škoda Superb se do první desítky nejdostupnějších manažerských sedanů s turbodieselem vejde ve druhé i třetí generaci.
Česko je druhý nejvíce rostoucí trh v Evropě. Škoda zpět v TOP 10
Prodej nových aut v Evropě v únoru meziročně rostl už osmnáctý měsíc v řadě, tentokrát o sedm procent. Český trh svým růstem přes 28 procent předhonilo jen Portugalsko. Škoda se vrátila mezi deset nejprodávanějších značek.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama