ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Mitsubishi Space Star má novou výbavu. Díky ní je druhým nejlevnějším autem v Česku
19. února 2021

reklama
Japonská automobilka obnovila prodej nejlevnější výbavy svého miniaturního modelu Space Star na českém trhu. Verze Inform vyjde s motorem 1.2 MIVEC na 239 850 Kč. Auto je nyní o 10 tisíc korun dražší než Hyundai i10.

Kdo loví v kategorii nejlevnějších aut na českém trhu, má nového favorita. Stalo se jim malé Mitsubishi Space Star, které do svého ceníku dostalo zpět základní výbavu Inform. Ta byla dlouhé měsíce vyprodaná a tak zájemci platili víc. Nyní Space Star začíná na ceně 239 850 korun, což z něj dělá druhé nejlevnější auto na českém trhu hned po Hyundai i10 ve verzi Start s motorem 1.0i za 229 990 korun.

Co výbava Inform obsahuje? Jde o sadu airbagů a asistenčních systémů. Auto má brzdová LED světla, ocelové disky (14“), elektrické ovládání oken, elektrická zpětná zrcátka či dešťový a světelný senzor. Na palubě ale chybí klimatizace, centrální zamykání na dálkové ovládání nebo rádio. Tyto prvky jsou k mání až ve druhé výbavě Inform+. V ní vůz stojí 269 850 korun.

Zajímavostí je, že Mitsubishi Space Star se v základní výbavě Inform prodává s motorem 1.2 MIVEC bez systému start-stop. V ostatních verzích je už ale k mání verze, která start-stop (označený jako AS&G) má. Ve všech případech jednotka dosahuje výkonu 52 kW. V základu je spojená s manuální pětistupňovou převodovkou, od veze Invite je k dostání i bezstupňový automat CVT.

Kompletní ceník Mitsubishi Space Star včetně technických údajů, výbavy a testu najdete pod tímto odkazem.

A nebo se podívejte na naše srovnání, do kterého jsme proti tomuto japonskému modelu pozvali Hyundai i10 a Dacii Snadero. Kdo z nich je v základu zajímavější najdete zde, stačí kliknout.

A také se můžete podívat na výpis všech aut na českém trhu, jejichž cena je nižší než 300 tisíc korun. Na výběr v nejlevnější kategorii je docela dost vozů. Klikněte sem.

Autor: Jan Markovič

reklama
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai Tucson
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama