ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Kia spustila vlastní šrotovné. Za staré auto nabízí 50 tisíc
7. října 2020

reklama
Kia v Česku spustila podporu prodeje svých elektrických modelů e-Niro a e-Soul. Pokud jí prodáte své staré auto, nabídne slevu 50 tisíc korun na pořízení auta do zásuvky. To cenu obou modelů podstatně snižuje.

Česká republika je jednou z mála evropských zemí, která nenabízí žádnou výhodu při koupi elektromobilů. Například v sousedním Německu vláda přispívá na auto do zásuvky 9000 eur, tedy téměř čtvrt milionu korun. Elektromobil ale nesmí stát víc než 40 tisíc eur. České zastoupení Kia se rozhodlo zvýhodnit své elektrické vody trochu jiným způsobem – zavedlo vlastní „šrotovné“.

Kia od zákazníka chce, aby jí při nákupu elektrického modelu e-Niro nebo e-Soul prodal své staré auto. V takovém případě dostane bonus 50 tisíc korun. Elektrická Kia e-Niro, který v základu vychází na 1 099 980 korun tak nyní vyjde na 1 049 980 korun. Kompletní přehled cen a parametrů najdete v ceníku Kia e-Niro, který jsme pro vás připravili zde.

Sleva se týká i elektrického SUV Kia e-Niro. To stojí stejnou částku jako e-Soul, tedy 1 099 980 korun. Po slevě za prodej vozu tedy bude k mání za 1 049 980 korun. Více najdete v ceníku Kia e-Soul, který je pod tímto odkazem.

Šrotovné není jedinou výhodou, kterou Kia nabízí k elektromobilům. Další novinkou jsou zimní pneumatiky k vozu zdarma (ty jsou k dostání i při koupi jiných modelů korejské značky). Speciálně pro elektromobily je ale připravena možnost dobíjení až na 12 tisíc ujetých kilometrů zdarma.

Nabídka elektromobilů se na českém trhu rychle rozšiřuje. Podívejte se na přehled aut do zásuvky do ceny 1,5 milionu korun. Připravili jsme ho pro vás zde.

Autor: Jan Markovič

reklama
13. března 2020
Test Hyundai Kona
Otestovali jsme další motorizaci oblíbeného malého SUV. Tentokrát jsme se pod kapotu podívali hybridní verzi s výkonem 141 koní. Spotřeba byla příznivá, něco ale nebylo podle představ. Více v rozšířené recenzi.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai Kona
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama