ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Kia Sportage zdražila. V základu se ale pořád vejde do půl milionu
27. ledna 2021

reklama
Korejská automobilka začala nový rok zdražením svého oblíbeného modelu. Zvýšení ceny se týká všech výbav i motorizací. Nicméně nárůst ceny není tak velký, aby auto připravil o výhodu jeho zajímavé pořizovací ceny.

Kia Sportage začíná ve výbavě Comfort na částce 494 800 korun. To je cena pro model s motorem 1.6 GDI. Jde o nárůst ceny o 10 tisíc korun, kterého se drží i další motorizace a výbavy. K dispozici je už také nová verze Comfort v modelovém ročníku 21, tam auto s tím samým motorem vyjde na 509 980 korun.

A jak jsou na tom vyšší verze. Kia Sportage ve výbavě Exclusive vyjde na 584 980 korun. Varianta TOP stojí 584 980 korun. Obě verze mají totožný motor 1.6 GDI. Výkonnější přeplňovaný 1.6 T-GDI pak najdete ve výbavě Style za 684 900 korun, stejně se tam platí i za turbodiesel 1.6 CRDi s pohonem všech kol. Výbava GT Line pak vyjde s motorem 1.6 T-GDI 4x4 doplněným o automat DCT na 859 980 korun.

Kompletní ceny všech výbavových verzí, motorizací, technické údaje i test najdete v ceníku Kia Sportage, který jsme pro vás připravili pod tímto odkazem.

Sportage je ve své třídě cenově velmi lákavým modelem. Zjistili jsme to i při jeho porovnání s konkurencí. Postavili jsme ho proti Hyundai Tucson, Škodě Karoq i Peugeotu 3008. Výsledek srovnání najdete zde, stačí kliknout na odkaz.

Nebo se podívejte na přehled nejdostupnějších středně velkých SUV s naftovým motorem, který je zde.

Autor: Jan Markovič

reklama
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai Kona
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama