ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Kia Sorento dostala novou verzi do zásuvky. Pro chudé ale není
17. února 2021

reklama
Korejská automobilka zveřejnila ceny nové motorizace pro své velké SUV Kia Sorento. Jde o plug-in hybridní systém označený jako 1.6 T-GDI PHEV. Začíná na ceně 1 319 980 korun.

Kia Sorento 1.6 T-GDI PHEV nabízí kombinaci přeplňovaného benzinového čtyřválce a elektromotoru. Disponuje výkonem 195 kW a schopností akcelerovat z nuly na 100 km/h za 8,7 sekundy. Váží ale jen něco málo pod dvě tuny. Přesto slibuje spotřebu 1,6 litru benzinu na 100 km, emise 38 gramů CO2 na ujetý kilometr a tím i možnost pořídit si ekologickou registrační značku s písmeny EL.

Nejdostupnější je ve výbavě Exclusive, se kterou se prodává za 1 319 980 korun. V nabídce jsou pak ještě dvě vyšší verze. Za variantu Premium zaplatí zákazník minimálně 1 439 980 korun, ve výbavě TOP pak Kia Sorento s motorem 1.6 T-GDI PHEV vyjde na 1 499 980 korun. Tady se už tedy může poměřovat s SUV luxusních automobilek.

Kompletní ceník nové generace SUV Kia Sorento včetně technických údajů, výbavy a dalších detailů najdete pod tímto odkazem, stačí kliknout.

A nebo se podívejte na výpis všech hybridních SUV s cenou od půl do jednoho milionu korun. Ten jsme pro vás připravili zde.

Autor: Jan Markovič

reklama
23. dubna 2020
Test Hyundai Tucson
Recenzi rodinného SUV Hyundai Tucson jsme rozšířili o dynamičtější provedení N Line. Nejenže auto zkrášlí, ale navíc upraví podvozek a ztuží řízení. Pod ruce se nám sportovec dostal s automatem a motorem 2.0 CRDi.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai Tucson
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama