ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Kia Ceed se zbavila starších motorů. Začíná na 375 tisících
6. srpna 2021

reklama
Kia se zbavila modelového roku 2020 pro model Ceed. To znamená, že odchází některé starší motory, které nahradily jejich novější ekvivalenty. Změny se týkají verze hatchback i kombi SW.

Základní motorizace zůstává. Jde o tříválec 1.0 T-GDI, se kterým Kia Ceed startuje a ceně 374 980 korun. Ta je platná pro výbavu Comfort. Jedna-čtyřku nahradila novější jednotka 1.5 T-GDI o síle 118 kW, která začíná ve výbavě Fresh na 429 980 korunách. Diesel 1.6 CRDi se už prodává jen v provedení mild-hybrid s výkonem 100 kW a cenou 544 980 korun ve výbavě Fresh. Kompletní ceník hatchbacku Kia Ceed najdete zde.

Obdobné změny se odehrály v ceníku kombi Kia Ceed SW. To začíná s motorem 1.0 T-GDI o výkonu 74 kW ve výbavě Comfort na částce 399 980 korun. Je tedy o 25 tisíc korun dražší. Stejné navýšení si drží i u dalších motorizací a výbav. Kompletní ceník kombi Kia Ceed SW najdete pod tímto odkazem.

Je polovina roku 2021, přesto se až nyní české zastoupení korejské automobilky zbavuje svého modelu Ceed a Ceed SW v ročníku 2020. Ten obsahoval některé motory, které se už nyní neprodávají. Buď je nahradila novější motorizace, nebo do důchodu odchází bez náhrady. Jde o motorizace 1.6 CRDi (85 kW), 1.4 TGDI, 1.4 T-GDI s automatickou převodovkou DCT a 1.6 T-GDI s manuální převodovkou.

Je možné, že starší verzi Ceed a Ceed SW v modelovém ročníku 2020 lze ještě sehnat mezi skladovými vozy. To v případě, že byste například preferovali slabší diesel bez mild-hybridního systému nebo motor 1.6 T-GDI s manuální převodovkou, protože nyní je k dostání jen s automatem. Skladové vozy najdete přehledně seřazené zde.

Autor: Jan Markovič

reklama
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai i30
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Ne velkém rodinné voze se dá ušetřit. Citroën Grand C4 SpaceTourer zlevnil
Francouzská automobilka stáhla cenu svého velkého rodinného MPV. Citroën Grand C4 SpaceTourer stojí nyní o 20 tisíc korun méně ve dvou výbavách. Jde o verze Live Pack a Feel, přičemž pro tu levnější musíte vybrat specifický motor.
Volkswagen ID.4 dostal tři nové verze výbavy a jeden motor navíc
Velké změny se odehrály v ceníku elektromobilu Volkswagen ID.4, který je sesterským vozem Škody Enyaq iV. Auto se zbavilo původních sedmi výbav a jako náhradu dostalo tři nové. Nově je ho možné pořídit také v motorizaci GTX 220 kW.
reklama
Dacia láká u Dustera na palivo zdarma, svůj elektromobil zdražila
Drobné změny se odehrály v nabídce rumunské nízkonákladové automobilky Dacia. Ta nově láká na palivo zdarma, pokud si zájemce pořídí SUV Duster na splátky. Zdražila také elektrický model Spring ve výbavě Comfort Plus.
Hyundai Kona už s naftou nekoupíte. Leda jako skladovku
Korejská automobilka přišla pro český trh s poměrně zásadní čistkou v nabídce motorizací. SUV Hyundai Kona už tak nebude k sehnání s dieselem pod kapotou. Velká redukce motorů se týká i modelové řady i30.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama