ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Hyundai i30: rozšíření limitované série Patriot a novinka Patriot Blue
5. října 2010

reklama
Hyundai rozšířil u i30 výhodnou limitovanou sérii Patriot i na kombi cw. Přidal vyšší stupeň Patriot Blue, který se vztahuje také na motory 1.6 a 1.6 CRDi/85 kW. Vzrostly ceny u méně zajímavých stupňů výbav.

Hyundai rozšířil u i30 výhodnou limitovanou sérii Patriot i na kombi cw. Přidal vyšší stupeň Patriot Blue, který se vztahuje také na motory 1.6 a 1.6 CRDi/85 kW. Vzrostly ceny u méně zajímavých stupňů výbav.

Říjnový ceník oblíbeného modelu nižší třídy i30 přináší dobré i horší zprávy. Začněme těmi lepšími, protože se naštěstí týkají většího množství zákazníků.

Limitovaná série Patriot, která vychází z druhého stupně výbavy Classic, ale je levnější a přináší navíc litá kola, se rozšiřuje. Nově je k dispozici i u karoserie kombi označované cw. Rozdíl činí proti krátkému hatchbacku stejně jako u jiných stupňů výbav 20 000 Kč a vůz tak přijde se základním motorem 1.4/80 kW na 289 900 Kč.

Připomeňme, že výbava Classic, ze které Patriot vychází, obsahuje mimo jiné klimatizaci, šest airbagů, rádio s CD přehrávačem, palubní počítač, elektrické ovládání všech oken a zrcátek, dálkově ovládané centrální zamykání, výškově a podélně nastavitelný volant nebo výškově stavitelné sedadlo řidiče. Mezi velká lákadla auta vyráběného v Nošovicích patří i pětiletá záruka bez omezení počtu najetých kilometrů a pět let kondičních prohlídek zdarma.

Hyundai uvedl u i30 také rozšířenou výbavu Patriot Blue, která navíc obsahuje automatickou klimatizaci, tempomat, šestnáctipalcová kola z lehkých slitin, kombinované čalounění látka/kůže, vyhřívaná přední sedadla, kožený volant a hlavici řadicí páky, kovový dekor interiéru a plnohodnotnou rezervu. Nechybí ani systém ISG vypínající motor při zastávkách kvůli úspoře paliva. Skvěle vybavené auto, které obsahuje řadu prvků nejvyšší výbavy Style, stojí 309 900 Kč s motorem 1.4 CVVT ISG, o pouhých pět tisíc víc s motorem 1.6 CVVT ISG a 384 900 Kč s turbodieselem 1.6 CRDi/85 kW. Kombi je pokaždé o dvacet tisíc dražší.

Vzhledem k rozšíření mimořádně výhodných výbav Patriot a Patriot Blue tak ani nebolí zdražení benzinových motorizací u tradičních a méně atraktivních výbav Classic, Comfort a Style o 5000 Kč a dieselových o 15 000 Kč.

Základní výbava Start zůstává beze změny. Nejlevnější Hyundai i30 1.4 tak přijde na 224 900 Kč a kombi o dvacet tisíc dráž.

Hyundai i30 si tak i nadále drží pozici nejlevnějšího kompaktního hatchbacku. Mezi kombíky má nižší cenu pouze výrazně hůře vybavená Dacia Logan MCV.

Podrobnosti k cenám, výbavám, technickým datům nebo barvám, najdete spolu s fotografiemi modernizované i30 v sekci Autodata zde (kombi i30cw zde). Model si můžete porovnat s konkurenty podle více než 200 libovolně zvolených parametrů.

Podrobný test modernizovaného vozu Hyundai i30 objevíte v sekci Autoblok zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama