ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Hyundai i30: limitované edice Blue Drive a FIFA
17. srpna 2010

reklama
Korejská automobilka ještě zatraktivnila model nižší střední třídy Hyundai i30 vyráběný v Nošovicích. Limitované série Blue Drive a FIFA nabízejí zajímavý poměr ceny a výbavy.

Korejská automobilka ještě zatraktivnila model nižší střední třídy Hyundai i30 vyráběný v Nošovicích. Limitované série Blue Drive a FIFA nabízejí zajímavý poměr ceny a výbavy.

Hyundai i30 Blue Drive už jménem odkazuje na ekologii. Ve standardní výbavě obsahuje systém ISG, který hlavně ve městě snižuje spotřebu paliva tím, že automaticky vypíná motor v okamžicích, kdy vůz zastaví – třeba na křižovatce. ISG je přitom běžně za příplatek 7000 Kč.

Jinak vychází Blue Drive z výbavy Comfort, třetí nejvyšší ze čtyř, které ceník i30 obsahuje. Navíc nabízí šestnáctipalcová kola místo patnáctipalcových a tempomat. Už výbava Comfort ve standardu obsahuje například šest airbagů, automatickou klimatizaci, rádio s CD/MP3 přehrávačem a ovládáním na volantu, kola z lehkých slitin nebo elektrické ovládání všech oken.

Cenový rozdíl proti výbavě Comfort činí u motorizací 1.4 a 1.6 CRDI/66 a 85 kW 18 400 Kč. Hyundai i30 Blue Drive 1.4 tak stojí 333 300 Kč. Mnohem víc se Blue Drive vyplatí u benzinové šestnáctistovky za 343 300 Kč, která je dražší pouze o 3400 Kč než výbava Comfort.

Edice Blue Drive se vztahuje na hatchback i kombi, u kterého jsou prvky výbavy navíc i cenové rozdíly totožné. Nejzajímavější i30cw 1.6 Blue Drive má cenovku 363 300 Kč.

Edice FIFA ještě odkazuje na světový šampionát ve fotbale. Vychází z nejnižší výbavy Start. Navíc přidává řadu prvků výbavy. Mimo jiné klimatizaci, dálkové ovládání centrálního zamykání, výškově nastavitelné sedadlo řidiče a podélně seřiditelný volant nebo elektricky ovládaná vyhřívaná zrcátka.

Hyundai i30 FIFA se pojí pouze s karoserií hatchback a základním motorem 1.4. Stojí 289 900 Kč, tedy o 20 000 Kč víc než základní verze Start. Příplatek se vyplatí už díky klimatizaci.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama