ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Hrstka tipů, která vám pomůže cestovat s klidem a bezpečně
20. srpna 2019

reklama
Dálnice se začínají zaplňovat cestovateli za letní dobrodružstvím, ať už jedou s partnerem, celou rodinou, kamarády, nebo třeba sami. Dovolená často patří k velkým zdrojům stresu a není radno podcenit potenciální problémy, které při vaší jízdě tam a zpět mohou nastat. Pojďme se společně podívat na pár rad a tipů, které vám zajistí pohodu ještě před odjezdem.

Za povinné ručení nemusíte platit majlant

Povinnému ručení se nevyhnete, ostatně jak už vyplývá z jeho názvu. Existují ale způsoby, díky kterým lze zařídit, abyste za něj nemuseli platit více než je zdrávo. V první řadě pojišťovny rádi odměňují řidiče, kteří se na silnicích dokáží chovat zodpovědně (a mají štěstí). Za každý rok bez nehody a jiných problémů můžete získat bonus v podobě slevy z částky, kterou za povinné ručení platíte. Během několika let nakonec můžete nastřádat až maximální slevu 60 %, která už představuje velmi slušné odlehčení vašich finančních závazků.

Bohužel začínající řidiči na takto výhodnou nabídku nedosáhnou. Řešení ale existuje. Sjednat nejlevnější povinné ručení si místo vás může zkušený rodinný příslušník, který tím však zároveň rozhodně nepřijde o slevu na vlastní auto. Ne všechny pojišťovny touto skulinkou rády bonusy propouštějí, ale za zkoušku to rozhodně stojí.

Havarijní pojištění pořídíte také krátkodobě

Slevu na povinném ručení získáte mnohdy i v případě, že si sjednáte další pojištění u stejné instituce, například havarijní pojištění nebo životní pojistku. Pokud se vám nechce do takového dlouhodobého závazku, můžete si havarijní pojištění (ovšem bez slevy na povinném ručení) sjednat krátkodobě, a to nejméně na 14 dní. Rozdíly v cenách krátkodobého havarijního pojištění se odvíjí od mnoha faktorů, jako je věk pojištěnce, beznehodovost i místo trvalého bydliště. V Praze proto například pořídíte pojištění často dráž než např. v Mělníku. Proč? Kvůli větší frekventovanosti místních silnic.

Někteří vychytralí řidiči využívají toho, že dlouhodobé havarijní pojištění vychází na měsíc levněji než krátkodobé. Po skončení doby, na kterou pojištění potřebovali, ho pak jednoduše zruší. Ovšem pozor, pojišťovny podobné chování sledují a při pokusu o další sjednání pojištění se vám to může vymstít.

Nepodceňujte přípravu na cestu

Základem každého úspěšného vycestování za hranice je dobré cestovní pojištění. Položky navíc v cestovním pojištění stojí pár korun a mohou vás dostat z velkého průšvihu, takže na něm zbytečně nešetřete. Kromě cestovního pojištění si nezapomeňte dopředu podrobně zjistit pravidla silničního provozu v zemi, kam se chystáte, aby vás nějaký nevědomý přestupek zbytečně nestál čas, peníze a trpělivost.

Když si pořídíte dobré a levné povinné ručení, krátkodobé havarijní pojištění a zaplatíte cenu jednoho většího obědu v restauraci za cestovní pojištění, nelze než vyrazit na cestu. Bez obav a připraveni.

 

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama