ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Ford Focus: nabídka se zužuje
15. října 2010

reklama
Ford Focus už si můžete objednat do výroby pouze jako pětidveřový hatchback nebo kombi. Na výběr zůstala jen benzinová, nebo naftová šestnáctistovka. Jedinou výbavou je Trend Plus. Širší nabídku ještě najdete ve skladech.

Ford Focus už si můžete objednat do výroby pouze jako pětidveřový hatchback nebo kombi. Na výběr zůstala jen benzinová, nebo naftová šestnáctistovka. Jedinou výbavou je Trend Plus. Širší nabídku ještě najdete ve skladech.

Důvod je jasný: třetí generace Focusu přijede na český trh začátkem roku, takže ta druhá pomalu vyklízí pozice. I tak ale byla v září nejprodávanějším zahraničním autem v Česku!

Říjnové ceníky přinesly opravdu dramatické okleštění nabídky. V  ceníku pro modelový rok 2011, tedy u aut, která se dají objednat do výroby, zůstaly pouze karoserie pětidveřový hatchback a kombi. Také výběr motorů se zúžil dvě šestnáctistovky: jednu benzinovou a jednu naftovou. Ta kvůli splnění emisní normy Euro 5 dostala filtr pevných částic, má o desetinu horší kombinovanou spotřebu (4,5 l) a stojí o pět tisíc víc.

V ceníku najdeme jedinou výbavu: Trend Plus. Ta ale zahrnuje většinu položek výbavy, na které Češi slyší: například klimatizaci, čtyři airbagy, stabilizační systém, rádio s CD přehrávačem, centrální zámek s dálkovým ovládáním, přední mlhovky nebo elektricky ovládaná přední okna a vyhřívaná zrcátka. K tomu prodlouženou záruku na 3 roky, nebo 60 000 km.

Cena Focusu 1.6 Trend Plus zůstala na 299 990 Kč, motor 1.6 TDCi DPF přijde na 354 990 Kč. Kombi je vždy o 30 000 Kč dražší.

Širší nabídku lze najít ve skladových zásobách. Tam ještě leží poslední zbytky čtyřdveřových sedanů a třídveřové verze ve sportovním provedení ST. Pětidvířka a kombíky se tam dají najít i s jinými motory, například se základní čtrnáctistovkou a cenou od 279 990 Kč. Tato auta ale nejde objednávat do výroby.

Úplně skončila nabídka kupé-kabrioletu Focus CC.

Kompletní ceníky Focusu s přehledem prvků standardní i příplatkové výbavy, technická data, barvy, fotografie, ale i výsledky nárazových testů nebo prodeje na českém trhu najdete v sekci Autodata (po kliknutí zde pro pětidveřovou verzi a zde pro kombi). Model je také možné porovnávat s konkurenty podle více než 200 libovolně zvolených parametrů.

Podrobný test pětidveřového Focusu objevíte v sekci Autoblok (nebo po kliknutí zde). Kombík Grandtour najdete zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama